Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-26T19:02:39+01:00
Cześć!

Postanowiłem napisać do Ciebie ten list, aby zachęcić Cię do przeczytania książki H. Sienkiewicza "Krzyżacy". Tę lekturę niedawno sam przeczytalem i bardzo mi się spodobała.

Książka opowiada o losach ryczerza Zbyszka z Bogdańca oraz o tytułowych Krzyżakach. Jest to powieść historyczna, więc powinna ci się spodobać. Głównymi wątkami są dwie głebokie miłości Zbyszka, tragiczne losy pogromcy Krzyżaków - Juranda ze Spychowa oraz konflikt polsko-krzyżacki.
Najbardziej podobał mi się rozdział w którym trzech Krzyżaków: Hugo de Danveld, Brat Rotgier i Brat Gotfryd porywa pierwszą miłość Zbyszka - Danusię, którą poznał przypadkowo w gospodzie w Tyńcu i której od razu ślubował wierność. Obiecał takżę, że złoży do jej stóp garść pawich piór z hełmów rycerzy Krzyżackich. Tę lekturę czyta się bardzo szybko, mimo że ma ona dwa tomy, wciąga i nie można się od niej oderwać. Może na początku jest nudna, ale zapewniam Cię, że w trakcie czytania akcja rozwija się i toczy się bardzo szybko.

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego listu przeczytasz również tą powieść, o której krótko opowiedziałem, jest naprawde wspaniała ,myśle że tobie rownież sie spodoba dlatego pastanowiłem napisac do ciebie i polecic ci tą powieść. Pozdrawiam ...
1 1 1
2009-11-26T23:58:54+01:00
Gdynia, 27.11.2009r.
Witaj <imię przyjaciela(niezapomnij, że pisze się z Dużej litery>!
Chciałbym polecić ci książkę "Bracia Lwie Serce". Bardzo mi się podobała. Myślę że cie zaciekawi.

Już na samym początku wciąga. Zaczyna się dosyć smutno, bo od śmierci jednego z dwóch braci. Jednak potem można doszukać się szczęśliwych chwil. Prawie cała akcja dzieje się w innym świecie, już po śmierci. Mianowicie bracia spotykają się i razem ratują tamten świat przed złym tyranem. Czytałem ją 4 razy, przewspaniała opowieść. Aż chciało by się znaleść w tej krainie.

Ta książka jest świetna! Szczerze przyznam że lepszej nie czytałem. Naprawde polecam!
Serdecznie Pozdrawiam
<twoje imię>

Myśle że tyle ci starczy, w zeszycie będzie o wiele więcej niż na monitorze ;]] POZDRO!
3 4 3