Mam napisać siostrze młodszej która chodzi doklasy 3 podstawówki list na konkurs do świętego mikołaja
proszę o list ciekawy nie z internetu i w tym liscie nie chodzi o to zeby pisać jakie chce prezęty tylko chodzi o rodzine itp
mozecie zmyślać co popadnie .
tylko nie z internetu
min 15 zdań

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-26T19:38:13+01:00
Święty Mikołaju!!


Niedługo będą święta Bożego Narodzenia a to czas twoich wizyt. Myślę że coś mi się od ciebie dostanie w tym roku, w końcu cały rok była grzeczna, i pomagałam starszym osobom, i pilnie się przykładałam do nauki i wszystko robiłam staranie i porządnie.
Moja rodzina jest cudowna. Tata codziennie chodzi do pracy tylko po to żebym miała co jeść ,w co się ubrać, aby zapewnić mi warunki do rozwoju i nauki. Mamusia jest najukochańszą mamusia na świecie, bardzo się o mnie troszczy, żebym czapkę założyła, zęby umyła, poszła wcześnie spać. Mam jeszcze młodszą siostrzyczkę, jest taka malutka, nawet mówić nie potrafi. Mam jeszcze starszego brata, ale go dawno nie widziałam, studiuje już 4 rok na jakimś uniwersytecie.
No ale to nie jest głównym celem mojego listu do Ciebie.
Piszę do Ciebie ten list ponieważ mam kilka życzeń, i wiem że jesteś bardzo zajęty ale wierzę że uda ci się je spełnić.
Chciałabym abyś biednym dzieciom,które nie mają co jeść, przyniósł coś do jedzenia, żeby mogły choć w ten jedyny, piękny dzień uśmiechnąć się.
Dzieciom niewidomym pozwól ujrzeć świat pokryty białymi płatkami śniegu, a tym którzy chcą biegać, a niestety nie mają takich warunków ze względów zdrowotnych pozwól im w ten magiczny dzień pobiegać białymi ulicami z innymi dziećmi.
A tym którzy nie mogą usłyszeć otaczającego ich świata, tego jak pięknie grają kolędy daj im usłyszeć kilka słów pełnych radości, miłości i uwielbienia.
Proszę Cię również o pokój na Ziemi. O to by wrogowie zaprzyjaźnili się ze sobą i pomagali sobie w trudnych sprawach.

Gdyby moje życzenia zostały spełnione, czyżby świat nie byłby piękniejszy,chyba sam mi przyznasz racje ? Każdy cieszyłby się,bo robiłby to co o czym marzył,a znowu drudzy mieliby to co tak bardzo pragną.
Nie proszę Cię o rzeczy materialne,bo one nie są mi potrzebne do pełni szczęścia,tylko to co będę widziała w innych ludziach,czyli radość,uśmiech,zadowolenie z życia codziennego.


Twoja *****
2009-11-26T19:43:06+01:00
Drogi Mikołaju
Na wstępie mojego listu pragnę Cię serdecznie pozdrowić i podziękować za ostatnio dane przez Ciebie prezenty. W tym liście nie chcę prosić Cię o różne lalki i misie lecz pragnę opowiedzieć Ci o mojej rodzinie.
Mam dwóch braci Marcina i Piotra bardzo chciałabym abyś pomógł im być dobrymi ludźmi, gdyż martwi mnie ich zachowanie wobec kolegów z klasy.Są oni bardzo źli dla dziewczynek i biją się z chłopakami. Dręczą także małe zwierzątka .
Jeszcze raz Cię proszę Abyś pomógł zmienić się moim braciom.

JulkaMAM NADZIEJE ŻE DOBRZE:) pożyczyłam sobie twoje imie:)
2009-11-26T19:53:32+01:00
Kochany Mikołaju!
Jak z pewnością wiesz mam na imię Ela , mieszkam tu nisko na Ziemi, w takim małym białym domku. W tym domku mieszka ze mną moja rodzina. Bardzo się kochamy i lubimy sprawiać sobie różne przyjemności. Mama powiedziała że zbliża się twoje święto, pomyślałam że było by miło gdybyś wpadł do nas z wizytą. Swoje sanie możesz zostawić w ogrodzie , mocno zapukaj albo wskocz do komina, bo wiem że tak często wchodzisz , zrobisz jak zechcesz a ja będę na Ciebie czekać. Mamy w domku cieplutko będą ciasteczka , może kakao-myślę że lubisz . A jeśli jeszcze do tego przywieziesz jakieś prezenty to będzie cudownie. Nic nie powiem swojej rodzinie zrobimy sobie taką tajemnicę. Myślę że jesteśmy umówieni- niecierpliwie czekam
Ela