Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-26T20:13:17+01:00
Każdy z nas na pewno nie raz był w teatrze i widział aktorów, którzy z wielkim zapałem odgrywają swoje role. Novalis pisał, że "tear to aktywna refleksja człowieka nad samym sobą." W zupełności zgadzam się z tym stwierdzeniem. Teatr to magia. Chciałabym w tym momencie odwołać się wiersza autorstwa Joanny Kulmowej, która wyjaśnia nam w swoim utworze po co jest i czm tak naprawdę jest teatr.
Autorka porównuje przedmioty występujące w teatrze do różnych ciekawych elementów "drabina to schody do nieba, a ta miska pod schodami to księżyc. Tamten miecz to zwyczajny pogrzebacz, a z garnków są hełmy rycerzy." Możemy więc wywnioskować, że osobę mówiącą, którą możemy utożsamić z samą autorką wiersza, cechuje ogromnie barwna wyobraźnia i pasja do tego magicznego miejsca. "Ale kto w te czary uwierzy?" Zadaje nam pytanie obserwator. No właśnie - kto? Czym musi być obdarzony człowiek? Według mnie wystarczy wielka fantazja. Zdaniem podmiotu mówiącego w utworze "teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd. Żeby iść do domu w zamyśleniu, w zachwycie. I już zawsze w misce księżyc widzieć." Tymi słowami autorka chce nam udowodnić, że to magiczne miejsce pozwala nam na chwilę oderwać się od rzeczywistości, zapomnieć o wszystkim i dać się ponieść czarom i magii.
Ja uważam, że teatr jto piękne miejsce. Będąc tam zapomniamy na chwilę o tym, co dzieję się wokół nas i skupiamy się tylko na tym, co jest na scenie. W zupełności zgadzam się z utworem Joanny Kulmowej.
9 3 9
2009-11-26T20:15:29+01:00
Magia teatru polega na tym że,zwyczajne przedmioty i zwyczajni ludzie stają się niezwykłym przedmiotem lub człowiekiem
13 1 13