Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-26T20:13:38+01:00
Nazaret ! tak się nazywa to miejsce na ziemi, wyjątkowe w historii : miejsce, gdzie Bóg wcielił się w łonie Dziewicy. Życie codzienne Maryi, nie różniło się od życia codziennego innych matek. Żyła skromnie, ofiarowując się Bogu, poprzez codzienne zajęcia, takie jak : zajmowanie się domem, ogrodem, będąc również podporą Józefa w Jego pracy, wychowaniem Jezusa, modlitwą w rodzinie i w synagodze, życiem społecznym. Jak wszystkie matki na świecie …
Jak wszystkie matki …, ale mając dziecko, które zostanie Zbawicielem świata ! W taki sposób rozwija się w Nazarecie, gdzie Maryja i Józef otaczają swoją opieką Słowo, które ciałem się stało, podczas trzydzieści lat życia na ziemi (Jego « życie ukryte »), cała duchowość ich życia rodzinnego : duchowość Nazaretu, prosta i godna naśladowania, przez nasze ludzkie rodziny.
Liczne ślady archeologiczne z epoki Chrystusa, odkryte w Galilei, jak również w Palestynie, bardzo pomogły wyobrazić sobie, jakie było konkretne życie Świętej Rodziny. Również wielu historyków z tej epoki, mówią o istnieniu « Jezusa Nazaretańczyka » w Palestynie, za czasów panowania cesarza Tiber, świadcząc w ten sposób o rzeczywistości historycznej Ewangelii.
Odkryjmy więc poniżej, życie codzienne Maryi z Nazaretu, konkretne ślady Jej historii i duchowość Nazaretu …
3 4 3
2009-11-26T20:16:42+01:00
Napiszę to w formie kartki z pamiętnika:)


Cóż za dzień, strasznie zimno, w drodze tutaj pogubiłam buty a wiatr podarła mi suknie. Droga była była bardzo męcząca, nie mogłam jechać na osiołku bo zasypiałam i mogłam spaść, a piechotą szło mi się coraz ciężej. kiedy wreszcie dotarliśmy do Betlejem zapadła noc. Nie mogliśmy znaleźć schronienia a czułam że czas rozwiązania jest bliski. Wreszcie jakiś życzliwy gospodarz zaproponował nam nocleg w stajence. Ucieszyłam się, że nie urodzę pod gołym niebem. W stajence było parę zwierząt między innymi wołek i osioł. Po paru godzinach urodziłam Jezusa. Jeszcze nigdy w życiu nie byłam taka szczęśliwa.
1 5 1