To ma być projekt na wybrany temat
-,,wady i choroby ruchu,,
-,,jak dbać o układ krwionośny,,
Który temat Wam pasuje ale byłbym wdzięczny gdyby to nie było z Wikipedii oraz gdybyście podrzucili pomysł pod danym tekstem co tam narysować czy co, bo to nie ma być krótkie.Dam naj dla najlepszej odpowiedzi.
Dziękuję:))

1

Odpowiedzi

2009-11-26T21:00:28+01:00
Najpopularniejsze choroby i wady narządu ruchu :

-Płaskostopie - jest to nieprawidłowe wykształcenie lub obniżenie łuków stóp spowodowane osłabieniem i niewydolnością mięśni stóp.

-Bóle krzyża - dolegliwości bólowe okolicy krzyża mogą mieć różny charakter i zmienną postać kliniczną. Związane jest to z wieloma przyczynami mogącymi prowadzić w konsekwencji do zmian wtórnych w obrębie kręgosłupa i pozostałej części narządu ruchu, głównie zaburzeń funkcji miednicy, kończyn dolnych, a także obręczy barkowej i głowy.

-Dyskopatia - bóle krzyża u większości chorych są spowodowane czynnościowymi zaburzeniami kręgosłupa, który w tym odcinku poddawany jest szczególnym obciążeniom statycznym i dynamicznym. Jedną z najczęstszych przyczyn zaburzeń funkcji kręgosłupa są zmiany chorobowe krążków międzykręgowych (dyskopatie).

-Skolioza - jest to zniekształcenie kręgosłupa, na które składa się: skrzywienie boczne, zmiany krzywizn w płaszczyźnie strzałkowej oraz rotacja kręgów. Skoliozy występują najczęściej u osób w wieku 10-14 lat.

Wady kolan: koślawość, szpotawość - w różnych okresach życia dziecka kształtowanie się kończyn dolnych i stóp jest nieco odmienne. Znajomość tych fizjologicznych odchyleń pozwala nie tylko ustrzec się przed zbędną, a więc szkodliwą ingerencją terapeutyczną, ale także przed przeoczeniem wczesnego stadium wady.


Pod tym możesz wydrukować zdjęcia kręgosłupa w skoliozie i stóp z płaskostopiem.