Odpowiedzi

2009-11-27T14:43:20+01:00
Drogi przyjacielu!
Niedawno wyruszyłem z Grecji do Egiptu, by sprzedać towar. Nie sądziłem, że ta podróż będzie taka wspaniała...
Pomyślałem sobie, że skoro już jestem w Egipcie to mogę zobaczyć piramidy. To naprawdę wspaniale budowle! Nie wiem jak Ci Egipcjanie je wybudowali... Zaprawdę, nigdy nie widziałem czegoś takiego. Ale piramidy to nie wszystko! Pismo Egipcjan, czyli hieroglify, też jest bardzo ciekawe... Poza tym zapomniałem wspomnieć, że piszę ten list na papirusie. Ten materiał pisarski znacznie różni się od tych, których używamy w Grecji, a i jego wyrób jest ciekawy.
Gdy już nazwiedzałem się Egiptu ruszyłem w podróż Nilem, by sprzedać towary... Samo płynięcie Nilem to ciekawe doświadczenie. Widziałem wiele ciekawych rzeczy, między innymi zobaczyłem jak wygląda uprawa roślin na delcie. Była ona bardzo zaludniona, a wszyscy pracowali jak mrówki... Poza tym Nil wygląda pięknie i można pływać po nim bez obaw. Moja podróż była bardzo spokojna i jestem z tego powodu zadowolony. Szczerze mówiąc obawiałem się trochę.
Drogi przyjacielu, to koniec mojego listu.
1 5 1
2009-11-27T14:48:06+01:00
Witaj
Na początku mojego listu chciałabym cię pozdrowić.
Co u Ciebie słychać??
Jak wiesz to jestem w Egipcie.Jest tu bardzo gorąco,ale nie narzekam.Bardzo podobają mi się wszystkie posągi,świątynie i piramidy.Musisz się tu kiedyś wybrać,na pewno by Ci się spodobało.Tak się opaliłam że jestem brązowa jak czekolada.
No ale bardzo mi się tu podoba,mimo że jest tak gorąco.
Jeszcze raz pozdrawiam i całuję.

(twoje Imię)