Odpowiedzi

2009-11-27T15:42:23+01:00
Chciwy kupiec Ebenezer Scrooge spędza samptnie Wigilię Bożego Narodzenia, podliczając dochody z handlu.Odwiedzają go trzy zjawy: Dych dawnych swiąt BN, obecnych świat i przyszłych.Dzięki nim Scrooge zmienia swoje życie.
2009-11-27T16:02:22+01:00
Jest to bardzo ciekawa książka opowiadająca o człowieku o imieniu Scrooge. Posiadał on negatywne cechy charakteru takie jak złość, nieczułość, skąpstwo. W noc wigilijną odwiedziły go duchy, pierwszym duchem był jego przyjaciel Marley, który zapowiedział przyjście następnych trzech duchów, które próbowały go nawrócić do szczęśliwego i pełnego miłości życia. Opowieść kończy się przemianą głównego bohatera na szczęśliwego człowieka.

Opowieść jest bardzo interesująca i wciągająca. Zmusza czytelnika do głębszej refleksji nad samym sobą. Autor poprzez tekst zachęca do zmiany swojego zachowania i wejścia na dobra drogę życia, no, bo jakże takie fragmenty nie maja na nas działać: „Przyznaje ze jest wiele rzeczy, z których mogłem osiągnąć korzyści a z których jednak nie korzystałem”, albo też,gdy się zbliżają święta, myślę o nich nie tylko jako o świętej i czcigodnej pamiątce dla całego świata, ale także jako o chwilach bardzo upragnionych”


Moim zdaniem jest to bardzo ciekawa książka. Strach i sumienie głównego bohatera jest przyczyną jego zmiany.