Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-11-27T15:52:12+01:00
Sam napisalem

Książka "Syzyfowe prace” jest napisana przez Stefana Żeromskiego. Książka powstała poza granicami kraju w 1896 roku. Ta powieść była drukowana w czsopiśmie w Krakowie pod nazwa „Nowa Reforma”, po niespełna dziesięciu latach została opublikowana, jako książka. Publikacja odbyła się we Lwowie. Stefan Żeromski nie podawał swojego nazwiska, był znany, jako Maurycy Zych.
Książka „syzyfowe prace” opowiada o dwóch kontrastowych chłopcach, którzy chcą się dostać najpierw do gimnazjum w Klerykowie, i ukończyć ją. Obu chłopca udało się do niego dostać Marcin pozna Radka podczas wyrzucenia Andrzeja ze szkoły. Zaprzyjaźnili się razem chodzili do Gontali i pomagali sobie w trudnych chwilach. W przypadku książki, o której chcę mówić, a której tytuł brzmi „Syzyfowe prace” jest kilka powodów, które przedstawię. Pierwszy powód to nauczanie nauczycieli, dobieranie i charakter. Nauczyciele próbujący wynarodowić naród polski ciężko pracowali, ale na nic im się to nie zdawało, ponieważ stanowczy Polacy potrafili walczyć o swoją ojczyznę. Drugi powód to uczniowie, którzy także wykonują syzyfowa prace, ponieważ protestują, czytają polskie lektury i je opracowują, starają się mówić jak najwięcej po polsku.
Książka zmusiła do myślenia na temat polskiej młodzieży w tamtych latach i ukazała jak ją rusyfikowano, męczono, przeszukiwano i wyrzucano ze szkół. Książka także opowiada o dorastaniu, sprawia dużo przyjemności w czytaniu i potrafi wyrazić swoje emocje.
7 3 7