Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-27T17:10:42+01:00
Drogi Boże,

Piszę do Ciebie ze szpitala. Mam 12 lat. Zdecydowałem się na ten list, bo wiem, że mój czas powoli się kończy.
Czasami, gdy leże na łóżku, myślę czy Ty wogóle istniejesz. Robi mi się wtedy zimno i bardzo, bardzo się boję. Nie wiem, co mam ze sobą zrobić, gdzie uciekać, żeby umknąć śmierci. Mama zawsze powtarza mi, że nie umrę, dlatego że Pan Bóg na de mną czuwa, ale ja wiem, że to tylko pociecha, abym się nie smucił. Często myślę czy wszystko w życiu zrobiłem i czy ktoś mnie jeszcze na tym świecie potrzebuje. Wiesz, że nie chcę wiele. Cokolwiek mi każesz - uczynię, tylko udowodnij mi, że jesteś. Powiedz mi, że jest nadzieja, ta ostatnia nadzieja, dzięki której znów będę zdrowy. Z całego serca proszę Ciebie Boże, abyś rozważył moje prośby i postarał się, abym powrócił do zdrowia.
Ja wiem, że jest to dla Ciebie trudne, ale przynajmniej daj mi znak, że wszystkie te prośby usłyszałeś.
Każdy, który jest ciężko chory, myśli, że może to być jego ostatni dzień, który spędzi na świecie żywych.
Gdy myślę o śmierci, dręczy mnie tylko jedno, „czy po śmierci trafię do nieba”?
Raz na lekcji religi, ksiądz powiedział mi, że każde dobre dziecko po śmierci trafia do nieba.
Zastanawiałem się nad tym bardzo długo. Pewnego dnia, z rana lekarz rozmawiał z moją mamą na temat mojej choroby. Usłyszałem, że zostało mi tylko jeszcze parę dni życia. Ta wiadomość sprawiła mi dużo smutku i żalu. Przez parę najbliższych dni nie mogłem zasnąć. Najbardziej, czego nie lubiałem, było zażywanie różnych i dziwnych leków, które były nie dobre w smaku, ale nie liczy się smak, lecz zdrowie. Moim największym marzeniem jest powrót do zdrowia

Czekam z niecierpliwością, dobry Panie Boże, na odpowiedź na powyższe pytania. Nie wiem, ile mi jeszcze życia zostało. Ty zresztą sam to wiesz najlepiej.

Z wyrazami szacunku i nadzieją na rychłą odpowiedź.

ROBERT
1 1 1
2009-11-27T17:11:14+01:00
Mój Stworzycielu

Piszę do Ciebie ten list, ponieważ chcę swoim życiem i postępowaniem pokazać, że człowiek dla człowieka może być przyjacielem i bratem.
Żyjemy obecnie w świecie niezgody, zawiści, kłamstwa, bratobójczych wojen.
Pytam się, dlaczego tak jest? Czyż Twój Syn nadaremnie umarł za nas na krzyżu? Nie! To właśnie On Jezus Chrystus umierając za nas, dał nam przykład największej miłości. Oddał życie, abyśmy mogli żyć. W dowód wdzięczności, spróbuję inaczej spojrzeć na moich nieprzyjaciół. Postaram się, nie unikać nie lubianych osób, porozmawiać z nimi, zaprosić do wspólnej zabawy. Wiem, że dobre słowo, przyjazny gest, potrafią czasami dużo więcej zdziałać, niż przemyślane i przygotowane wywody. Może to niewiele, ale w ten sposób pokażę innym, że warto wprowadzać miłość i pokój w swoje otoczenie.
Boże obiecuję Ci, że podejmę wszelki starania, by uważać każdego człowieka moim bliźnim. Wspomagaj mnie, proszę w moim postanowieniu!
1 1 1