Odpowiedzi

2009-11-27T17:44:10+01:00
1. polega ma tym, aby w każdej sytuacji nie wyszukiwać tylko złych rzeczy, ale również wyszukiwać tych dobrych. Musimy pamiętać również te dobre dni, a nie tylko te złe.

2. "Być" oznacza pozycje społeczną, można być kimś ważnym, mało znanym itp, a "mieć" oznacza posiadać coś. Można mieć przyjaciół, pieniądze itp. Powiedzenie to oznacza, że czasem musimy wybrać między pozycją w społeczeństwie, a tym, że chcemy mieć coś na czym nam zależy, ponieważ często jedno może narazić na naruszenie tej drugiej pozycji. Chcąc być sławnym nie będziemy zadawali się z szarymi myszkami choćby to byli najlepsi ludzie na świecie. Jednym z powodów dlaczego nie będziemy się z nimi zadawać jest taki, że po prostu ludzie ci nie są lubiani, nie są kimś ważnym i zadanie się z nimi nie pomoże nam utrzymać dużego statusu w społeczeństwie.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-27T17:46:33+01:00
1. umiejetne szukanie urokow zycia - weglug mnie - polega na dostrzeganiu dobrych stron naszego zycia, a nie na narzekaniu na codzienne problemy i porazki. Dla niektorych piekna strona zycia moze byc to, ze moze w wolnym czasie np. w weekend wybrac sie ze znajomymi do kina czy na meczu ulubionej druzyny. a inni w tym czasie beda narzekac na to ze sa zmeczeni po calym tygodniu pracy. Tak naprawde wierze, ze gdzies gleboko w kazdym z nas kryje sie taka sila ktora pozwala nam dobrze zyc i odkrywac uroki zycia. aby moc pieknie zyc trzeba zajrzec w glab samego siebie.

2. w zyciu kazd z nas kieruje sie pewnymi wartosciami, wybiera pewna droge. to od nas zalezy czy dazymy do tego by posiadac wiele pieniedzy czy wielu przyjaciol, czy chcemy miec piekny dom czy piekne zycie. i tu, w tym miejscu kazdy z nas musi postawic sobie pytanie; czego chce dokonac w zyciu? jak chce je przezyc? czy chce byc dobrym czlowiekiem ktory nie zawodzi innych kiedy go potrzebuja? na te i wiele innych pytan musimy sobie odpowiedziec aby uzyskac odpowiedz czy chcemy byc czy miec.
  • Użytkownik Zadane
2009-11-27T17:47:53+01:00
Umiejętność szukania uroków życia polega na czerpaniu radości z życia,szukania tych dobrych dni..
Powiedzenie to oznacza na konkretnym udzieleniu odpowiedzi tak czy nie.
np.Czy kochasz Pana Boga?
musisz być zdecydowana i wybrać jedną odpowiedź,nie możesz udzielić kilku jednocześnie.
A więc tak kocham,dlatego że..
i kończysz
;)