Odpowiedzi

2009-11-27T18:17:53+01:00
Od komputera jak się ktoś uzależnia to :
Nie spędza czasu na podwórku,
Psuje sobie wzrok,
Może mieć taką obsesje na punkcie gier że może zostać zabójcą płatnym lub kimś innym.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-27T18:25:14+01:00
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób, a w szczególności ludzi młodych staje się ofiarami uzależnień. Przedmiotem takiego uzależnienia mogą być np. telefon komórkowy, komputer, gry hazardowe, czy też internet. Najpierw nie mamy świadomości o początkowym stadium naszego uzależnienia, gdyż ujawnia się ono po upływie pewnego czasu. Jednak stopniowo odkrywamy, że przedmioty codziennego użytku stają się nieodłącznym elementem naszego życia. Właśnie w takim momencie powinniśmy zacząć temu przeciwdziałać. Jednym ze sposobów wyjścia z nałogu jest silna wola oraz chęć samozaparcia. Musimy mieć jednak świadomość, iż nie będzie to łatwe. Powinniśmy stopniowo zmniejszać czas naszych dotychczasowych przyjemności. W takiej sytuacji warto również poszukać pomocy u bliskich nam osób. Ale grunt to optymistyczne nastawienie!
2 5 2
2009-11-27T19:06:38+01:00
Uzależnienia wśród młodzieży są w ostatnich latach bardzo popularne. Dotyczą głównie telefonu, internetu, hazardu i przede wszystkim komputera.
Z takimi nałogami jest trudno walczyć, ponieważ większość "chorych" nie zdaje sobie sprawy z tego, na co cierpią, i żen w ogóle coś z nimi jest nie tak. Rodzice nie panują nad dziećmi często z zapracowania jest to ich największy błąd w tym kierunku. Opiekunowie często na za dużo pozwalają i nie wiedzą co się dzieje z pociechami w ich wolnym czasie. Są również inne powody dla których rodzice nie przywiązują odpowiedniej ilości uwagi podopiecznym, tj. zajęcia rekreacyjne, zakupy lub po prostu lenistwo i niechęć do "tych spraw"
Moim zdaniem rodzice powinni bardziej kontrolować swoje dzieci, gdyż uzależnienia się pogłębiają i mogą mieć różnego rodzaju, trudne do zwalczenia skutki.