Odpowiedzi

2009-11-27T18:40:40+01:00
Za to że :
Pan Tomasz jest z zawodu prawnikiem.
Jest człowiekiem bardzo spokojnym, opanowanym. Bardzo trudno wyprowadzić go z równowagi, raczej nie wdaje się w spory i kłótnie, jest życzliwy dla innych, nawet jeśli inni nie zawsze są życzliwi dla niego. Ma wielu przyjaciół i znajomych. W swoim mieszkaniu urządza przyjęcia i koncerty muzyczne. Jego hobby to sztuka. Pan Tomasz zna osobiście kilku znakomitych muzyków, którzy goszczą w jego domu. Ma w mieszkaniu także galerię obrazów, co może świadczyć o tym, że pan Tomasz jest estetą, uwielbia piękno.pan Tomasz jest bardzo dobrym człowiekiem. Świadczy o tym to, że postanowił poświęcić się i znosić fałszywe dźwięki katarynki tylko dlatego, że chwiał sprawić przyjemność i umilić życie niewidomej dziewczynce. Zaczął nawet płacić stróżowi, aby codziennie sprowadzał kataryniarzy, specjalnie dla dziewczynki.
2009-11-27T19:13:26+01:00
PAN TOMASZ-jest głównym bochaterem noweli,poznajemy pokrótce właściwie całą historie jego życia- młodzieńcze szaleństwa,ale też nadzwyczajną dbałość o życie zawodowe.Zrobił kariere,został adwokatem,mógł wieść spokojne, dostatnie życie.Zainteresował się sztuką,otaczał się pięknymi przedmiotami,ale nie ułożył sobie życia-tak długo szukał żony,że przegapił odpowieni moment.Mieszkał sam.
To osoba punktualna,systematyczna,precyzyjna.Pan Tadeusz lub porządek i ma swoje przyzwyczajenia.Usmiecha się do ludzi,jest życzliwy i pogodnie usposobiony do świata.Jednak z biegiem lat staje się coraz bardziej chłodny i obojętny,wiedzie spokojne,monotonne życie,nie krzywdząc jednak nikogo.Pan Tomasz ma jedno dziwactwo-nie znosi ulicznych katarynek,które uznaje za profanacje muzyki,sztuki. Płaci stróżom kamienicy,aby nie wpuszczali kataryniarzy na podwórko.I nigdy nie przypuszczał, że znienawidzona katzrynka odmieni jego życie , a przy okazji życie innym.