Uzupełnij zdania:

na wartośc temperatury powietrza wpływa kąt padania promieni słonecznych, który zalezy od..............................Im ........... kąt padania promieni słonecznych, tym oświetlana powierzchnia ziemi jest mniejsza.
w rezultacie ilość energii słonecznej dostarczanej na jednostkę powierzchni .........................., co prowadzi do ....................... temperatury powietrza.
Dlatego też najwyższe wartości temperatury powietrza przy powierzchnie ziemi odnotowuje się w strefie..................Jak coś to jest to zad 3 strona 33 geografia "Planeta nowa"
klasa 1 gim.

2

Odpowiedzi

2009-11-27T19:30:59+01:00
Na wartość temperatury powietrza wpływa kąt padania promieni słonecznych, który zależy od szerokości geograficznej. Im większy kąt padania promieni słonecznych, tym oświetlana powierzchnia ziemi jest mniejsza. W rezultacie ilość energii słonecznej dostarczanej na jednostkę powierzchni rośnie, co prowadzi do wzrostu temperatury powietrza.
Dlatego też najwyższe wartości temperatury powietrza przy powierzchnie ziemi odnotowuje się w strefie międzyzwrotnikowej.
64 4 64
na wartośc temperatury powietrza wpływa kąt padania promieni słonecznych, który zalezy od szerokosci geograficznej. Im wiekszy kąt padania promieni słonecznych, tym oświetlana powierzchnia ziemi jest mniejsza.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-27T19:33:08+01:00
Na wartośc temperatury powietrza wpływa kąt padania promieni słonecznych, który zalezy od szerokosci geograficznej. Im wiekszy kąt padania promieni słonecznych, tym oświetlana powierzchnia ziemi jest mniejsza.
w rezultacie ilość energii słonecznej dostarczanej na jednostkę powierzchni jest mniejsza, co prowadzi do obnizenia temperatury powietrza.
Dlatego też najwyższe wartości temperatury powietrza przy powierzchnie ziemi odnotowuje się w strefie miedzyzwrotnikowej.
94 4 94