Napisz przemówienie na wybrany temat:

1.Do kolegów, w którym przekonasz ich , że warto czytac księżki

2.Do nowych kolegów w klasie, w którym przekonasz, że nadajesz się na przyjaciela (dobraego kolegę)

3.Do słuchaczy, w którym (rodziców, wychowawców) na temat stosowanych metod wychowawczych te które warto lub nie warto stosowac

Objętośc 1 karta papieru kancelaryjnego

Prosze szybko na wtorek ;***

1

Odpowiedzi

2012-07-28T23:34:17+02:00

Koleżanki, Koledzy !

 

 
Na początku chciałbym Wam powiedzieć, że ostatnie badania wykazały, iż młodzież
niezwykle rzadko sięga po książki, a młodzi ludzie bez wątpienia idą na łatwiznę korzystając wyłącznie z Internetu ! Co ważniejsze uczniowie uważają, że książki to strata czasu. Z kolei młodzież, która korzysta z książek jest uważana wśród swoich rówieśników za osoby niemodne. Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale jest to niewielki margines.
Drodzy Zgromadzeni ! Warto czytać książki , gdyż na pewno,  zapewniają nam one prawdziwy rozwój , który jest nam potrzebny w tak młodym wieku. Książka może być naszym przewodnikiem po swiecie ? Oczywiscie, że tak i nie jest tajemnicą, że świat w nim ukazany jest niezwykle bogaty. Żaden film czy Internet nie odda myśli jaka jest zawarta w dziełach wielkich twórców. Może czasami nam się wydawać, że książka jest bardzo obszerna, a nam nie będzie się chciało  czytać jej do końca. Ale zanim tak zrobimy pomyślmy, że jej zawartość może nam przynieść wiele satysfakcji i radosci. Warto zajrzeć do środka i przekonać się o tym. Nigdy nie będziemy mieli pewności jakie tajemnice one kryją, dopóki sami nie zaczniemy czytać.
Kochani ! Książki kształtują człowieka, wskazują właściwe postępowanie, wzruszają nas i bawią. Przypominam Wam i zwracam uwagę jak ważne jest korzystanie z książek, ponieważ w nich zawarta jest cała mądrość. Co więcej dzięki nim poznajemy historię naszego kraju, a z pewnoscią każdy z nas czuje się prawdziwym Polakiem. Warto więc wiedzieć jakie wartości i tradycje wyznawali nasi przodkowie. Jak traktowali swoją ojczyznę, dlaczego gotowi byli za nią umrzeć. Na te wszystkie pytania znajdziemy odpowiedż nie gdzie indziej jak w książkach.
Koleżanki, Koledzy ! Bez wątpienia każdy chciałby  się wśród swoich znajomych wykazać dobrą wiedzą. Nasza niewiedza może powodować, że w towarzystwie  będziemy się czuli onieśmieleni i skrępowani. Dlatego warto zdobywać wiedze. Ale gdzie jak nie w książkach ona jest ? Chcemy mieć w przyszłosci dobrą pracę ? Zależy nam na poszerzaniu naszych horyzontów ? Z pewnoscią tak, poniewaz każdy z nas chciałby się pochwalić znajomością wielkich dzieł literackich. Każdy chciałby mieć w przyszłosci dobrą posadę.  Z kolei Ci , którzy nie czytają książek będą bardzo ubodzy !Książki są jak zaczarowany świat bajek i w każdej chwili możemy przeżywać inną przygodę.
Koleżanki , koledzy ! Czytanie książek uczy nas i wychowuje. Często to właśnie one ostrzegają nas  przed popełnianiem błędów życiowych, więc skorzystajmy z ich mądrosci. Książki są jak najcenniejsze perły. Bez wątpienia , naprawdę, warto czytać książki.
Zachęcam Was do tego serdecznie.8 3 8