Planujesz wyjazd do angli na kurs językowy znalazłaś ogłoszenie w którym państwo Black oferują mieszkanie studentce z zagranicy w zamian za opiekę nad dwójką ich dzieci napisz list do państwa Black. Zaprezentuj się jako dobry kandydat i opowiedz o swoim doświadczeniu w opiece nad dziećmi. Powiedz czym będziesz się zajmować w angli i ile czasu będziesz mogła poświęcić dzieciom. Zapytaj jakie bylyby twoje obowiązki i na jakie warunki mieszkaniowe mogłabyś liczyć w zamian. Zapytaj czy mogłabyś otrzymywać kieszonkowe i poinformuj że chętnie odpowiesz na ewentualne pytania.

twoi angielscy znajomi wyjeżdżają na dwa tygodnie i zostawili ci swoje bilety do teatru na najbliższy weekend napisz notatke w której

podziękujesz im z pamięć
zapewnisz ze wykorzystasz tę okazję
zaprosisz ich na herbatę/kawę po powrocie , żeby opowiedzieć wrażenia
życzysz im miłego urlopu

1

Odpowiedzi

2009-11-27T20:41:39+01:00
Welcome Mr and Mrs Black

I've seen your notice in newspaper. I think I am person you're looking for. I want live in England to make better my English language. I'd like to live in your house. I really like kids. I have little sister and some years older brother. I think I am good in playing with children. And I really like it of course. I have also much time to do it. I can look after them during morning till around 6 pm.
Can I know what else do you want me to do? I think I am also good in cooking and houseworks. Actually, I can do everything at home. Could you also tell me more about house? Number of rooms, medias etc.
I hope you will employ me. I know we both gonna be happy. Cheers, bye!

(podpis)

Witam państwo Black!

Widzialam wasze ogloszenie w gazecie. Mysle ze jestem tym, kogo szukacie. Chce pomieszkac torche w angli zeby podrobic moj angielski. Chcialabym mieszkac w waszym domu. Naprawde lubie dzieci. Mam mala siostre i kilka lat starszego brata. Mysle ze jestem dobra w zajmowaniu sie dziecmi. I oczywiscie bardzo to lubie. Mam rowniez na to duzo czasu. Moge sie nimi opiekowac od rana do okolo 18:00.
Moge wiedziec czego jeszcze oczekiwaliby panstwo ode mnie? Mysle ze jestem rowniez dobra w gotowaniu i innych pracach domowych. Wlasciwie moge robic w domu wszystko. Mogliby panstwo powiedziec mi wiecej o domu? Liczbie pokoi, mediach itp.?
Mam nadzieje ze mnie zatrudnicie. Wiem ze obydwoje bylibysmy zadowoleni. Pozdrowienia, pa!

(podpis)

__________________________________________________________________

Hello!

Hi Mark and Kate. I am so happy you thought about me. I promise i will use that tickets. I have already invited my friend. When you're back, you have to come to me and tell about your trip. I hope you're having a great time, bye!

Witajcie!

Czesc MArk i Kate. Jestem szczesliwy ze o mnie pomysleliscie. Obiecuje ze uzyje tych biletow. Juz zaprosilem kolege. Kiedyt wrocicie mosicie mnie odwiedzic i opowiedziec o wycieczce. Mam nadzieje ze swietnie sie bawicie, pa!

(podpis)

WOW! Duzo tego XD
Ale w koncu sie udalo XD