Odpowiedzi

2009-03-27T16:35:52+01:00
Na początek trzeba wiedzieć, iż nie ma jakiegoś cudownego, całkowicie skutecznego sposobu na pryszcze.
Jest wiele środków i preparatów które często skutkują, lecz i one w niektórych przypadkach zawodzą. Bardzo ważna w walce z trądzikiem jest higiena. Nie chodzi tu tylko o mycie twarzy mydłem czy tonikiem, ale także o higienę przy innych czynnościach. Pamiętać o myciu rąk przed nakładaniem kremów, czy innych środków na skórę twarzy a najlepiej nakładać je wacikiem(tyczy się to również mężczyzn przy nakładaniu balsamu po goleniu). Dbać o paznokcie - pod nimi często gromadzą się niepożądane bakterie.
Również dieta ma wpływ na stan Twojej cery. Pamietać o tym, iż trądzik powstaje w wyniku oczyszczania organizmu z toksycznych substancji. Jedząc więc potrawy zawierające dużo konserwantów, czy innych substancji chemicznych narażamy się na zwiększenie ilosci toksyn w naszym organizmie a przez to i na wysyp pryszczy. Warto więc żywić się produktami naturalnymi i w miarę mozliwości oczyszczać organizm. Tu przedstawionych jest pare wskazówek dotyczących diety:
1. pić dużo niegazowanej wody mineralnej
2.unikać potraw tłustych takich jak majonez, czy czekolada 3.unikać potraw zawierających dużo konserwantów
4.unikać potraw ostrych i kwaśnych
5. unikać produktów przetworzonych takich jak np. biały chleb czy zwykły makaron - zamiast nich możesz jeść np. chleb czy makaron razowy
6.pić zioła oczyszczające takie jak np. Bratek (na początku może to spowodować zwiększenie ilości pryszczy spowodowane oczyszczaniem organizmu ale po oczyszczeniu daje to dobre efekty)Pozdrawiam:)
2009-03-27T16:37:52+01:00
1. Odpowiednio się odżywiać
2. Stosować kosmetyki w sklepach jest ich bardzo dużo
3. Udać się do dermatologa
4. Do kosmetyczki
5. NIE rozdrapywać wyprysków