Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-27T22:38:30+01:00
"Słowo Zabije"- wtedy gdy będzie niemiłe, nieprzyjemne, żle skierowane bądź obraźliwe.
Aby "słowo niezabiło" należy prawdę i szczerośc zachować dla siebie i własnego języka. Mówiąc pewne rzeczy, których później żałujemy za wymienione mogą czasem być np: utratą niesamowitej lub bardzo dobrej przyjaźni, wyzywanie, się, pobicie, a nawet zabójstwo siebie czy innych. Jednak nie warto mówić o kimś lub na kogoś złych rzeczy, ponieważ w różnym stopniu jest to też utrata szacunku bądź zaniedbanie go.
Fałszerstwem jest jednak to co robimy i mówimy, fałszywy jest ten, który jest dla kogoś miły, ale w złych zamiarach bądź słowach.
"Słowo Uleczy"- wtedy gdy będzie miłe, uczynne, przyjemne, dobre i w dobrych zamiarach.
Aby "Słowo uleczało" trzeba o nie dbać czyli; dbać o własną opinie, bronić swojej racji, dać się wypowiedzieć innym, nie krzyczeć, a przede wszystkim nie wypominać komuś błędów i rozmawiać według regulaminu duyskusji.
Być szczerym wtedy, gdy jest to coś miłego i przyjemnego do osobnika przeciwnego.
Słowo uleczalne jest dla dobrych , pamiętanych i kojarzonych dobrze lub pozytywnie, zaś Słowo mordercze dla złych, o złej opini, postawie zachowania, braku kultury, braku szacunku i pamiętanie go ze złej strony, którą trudniej naprawić, niż zepsuć. Każdy człowiek popełnia, pewne błędy, które czesto zaczyna rozumieć bardzo późżno lub w tedy gdy już nie da się ich naprawić.

P.S ~~ Myślę, że tyle Ci wystarczy na pewno będzie tu 1,5 k
ale to jeszcze zależy jak piszesz.;D
1 1 1