Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-27T20:47:51+01:00
Czy potrafimy zrozumieć dawnych bohaterów? Nie zawsze umiemy, ale powinniśmy. Dzięki niepowtarzalnemu patriotyzmowi, honorowi i miłości do ojczyzny dziś możemy pisać, mówić i głosić swoje przekonania bez strachu przed wrogiem. To dzięki nim możemy stąpać po naszej, własnej ojczyźnie i dzięki nim możemy mówić w naszym języku, którego nikt nam nie zabierze.

Myśląc o bohaterach nie możemy ograniczać się jedynie do tych walecznych. Bohaterami w ówczesnych czasach byli również poeci, działace i dowódcy, którzy przyczyniali się do postępów w naszym kraju. Powinniśmy czasami docenić wkład tamtych ludzi, którzy wyznawali zupełnie inne wartości. Walczyli w imię Boga. Walczyli w imię wszystkich ludzi, którzy mogą spać spokojnie.

Zrozumienie tamtych ludzi jest zauważalne w czasach współczesnych. Każdego roku obchodzimy święta czczące ich pamięć i przelaną krew za nasz kraj. Każdego roku powinniśmy sięgnąć myślami hen, daleko, gdzie toczyły się bitwy nie tylko na polu ale i w domach i ulicach.
8 3 8
2009-11-27T21:01:36+01:00
Niektórzy nie potrafią zrozumieć dawnych bohaterów gdyż po pierwsze używają oni archaizmów np. kiedyś jagody oznaczały policzki. Mówiąc o drugim powodzie opre się na Pieśni o Rolandzie. Walczył on nie wzywając pomocy - dziś dla nas byłoby to po prostu dziwne. Na pewno gdyby coś nam groziło wezwalibyśmy pomoc lub uciekli. Roland walczył do końca. To była walka w imię honoru.
Ludzie żyjący w 21 wieku na pewno by się nie posunęli do walki w imię Boga, za mało jest patriotów.
7 2 7