Odpowiedzi

2009-11-27T21:18:57+01:00

Odpowiedź: Szczegółowe zasady organizowania przez szkołę wycieczek oraz innych imprez wyjazdowych określa wewnętrzny regulamin (procedura). Regulamin ten powinien również określać wymagane dokumenty niezbędne przy organizacji wycieczek i imprez (wzory niezbędnych dokumentów).
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-27T21:50:46+01:00
Wycieczki szkolne są urządzane często. Nauczyciele organizują je najczęściej jako wyjście do muzeum lub na wystawę, chociaż czasami są one pójściem do kina lub teatru. Jednak czy są one aż tak potrzebne?
Po pierwsze takie wycieczki są czasem bardzo drogie. Na przykład wejściówka do muzeum to około 10 - 20 złotych, folder - 5 złotych, pamiątki - nie mniej niż 10 złotych. To już jest co najmniej 40zł. Jeśli chcemy pójść do teatru to sam bilet kosztuje od 30 do nawet 50 złotych. Często kupujemy też jakieś jedzenie w bufecie, co też "pożera" nam około 5 złotych. A szatnie w niektórych placówkach są płatne, więc znowu mamy o 5 złotych mniej. Czyli tym razem wydaliśmy niecałe 70 złotych. Po drugie jeśli idziemy do muzeum z klasą, to zazwyczaj po to, aby czegoś się nauczyć. Niestety, w każdej klasie zawsze znajdzie się kilka osób, które będą uniemożliwiać to. Mogą oni też zniszczyć eksponaty. często też wycieczki takie są po prostu nużące i nieciekawe, dlatego też niewiele z nich zapamiętujemy. A nauczyciela kosztuje to bardzo dużo stresu. Następnie chciałbym opowiedzieć o wyjściu do kina. Na początek spóźni się około 5 osób. Potem kupimy bilety - średnio 15 do 20 złotych - stojąc przedtem w gigantycznej kolejce do kasy. Jak już kupimy wejściówki na film to w pośpiechu kupimy sobie coś do jedzenia. Najczęściej wybieramy popcorn i coca-colę. i znowu z puli ubywa nam troszkę mniej niż 20 złotych. po obejrzeniu seansu jak znam życie to pójdziemy na pizzę lub kebab. Do tego jakiś szejk czy sos i o 25 do 35 złotych mniej. Potem do salonu gier na chwilę i łącznie wydaliśmy...75 złotych.
Uważam więc, że takie wycieczki nie są nam zbytnio potrzebne. Często są one nużące, nieciekawe, sztuczne. Jednak gdy coś się nam spodoba, to na pewno będzie to drogie. Uważam więc, że dałoby się bez nich obyć.
1 1 1