Chcę doprowadzić moją babkę z religii do szału... Więc wpadłem na pomysł, że napiszę wypracowanie pt: "Czy Jezus był kosmitą".
Napiszę je samodzielnie ale potrzeba mi paru cytatów które niby mogłyby to potwierdzać takich jak: królestwo moje nie jest z tego świata itd. Może macie też jakieś pomysły co w tej pracy uwzględnić.

Za najlepsze pomysły, najwięcej cytatów itd. Daję naj...
Oczywiście robię to tylko aby doprowadzić katechetkę do szału, sam osobiście w to nie wierzę. Proszę abyście podeszli do tego śmiertelnie poważnie i mi pomogli wtedy będzie szybciej i łatwiej... Z góry dziękuję o pozdrawiam :)

Wypowiedzi nie mające związku z tematem, karcące moje zamiary itd będą usuwane.

3

Odpowiedzi

2009-11-27T22:14:31+01:00
Dobre, a nawet bardzo dobre ^^ może też to wypróbuje na olczulku ;P tylko niestety nie znam się na religii, przez co nie mam pomysłów.. :( ale może np. ...A oto tron (fotel w widzeniu Ezechiela- przypis mój, J.K.) stał w niebie, na tronie zaś siedział Ktoś (...), a wokoło tronu tęcza podobna do szmaragdu (...), a z tronu wychodziły błyskawice, głosy i grzmoty...". Dalej:"... Wokoło tronu stały cztery postacie pełne oczu z przodu i z tyłu(...)"
"(...)posadził go po prawicy swojej w niebie ponad WSZELKĄ NADZIEMSKĄ władzą i zwierzchnością"
"On też jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane"
I to tyle z mojej strony ;P a jak napiszesz i będzie Ci się chciało "ujawnić" mi co napisałeś swojej katachetce to daj mi znać ;d
1 3 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-27T22:45:58+01:00
"Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli"
"Bo przyszedłem poróżnić syna z ojcem"
"Królestwo niebieskie podobne jest do ziarnka gorczycy"-można to wykorzystać jako upodobnienie do przedmiotów królestwa
"Tak będzie na końcu świata: Wyjdą aniołowie, wyłączą złych od sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony"- to można jako, to,że coć spadnie z nieba, a dokładniej jego poddani
2009-11-28T00:21:07+01:00
1)Była taka piosenka kiedyś "god is a girl" dobry przykład
2)POLECAM -
http://www.pardon.pl/artykul/8193/jezus_byl_kosmita_wiedzieliscie_o_tym artykuł z gazety
1 3 1