Odpowiedzi

2009-11-27T22:08:06+01:00
Języka niemieckiego należy uczyć się na bieżąco, by nie robić sobie zaległości. Najlepiej uczyć się go w spokojnych i cichych miejscach, ponieważ jest to język dosyć trudny i wymagany poświęcenia dużej ilości czasu. Słówek uczyć się z rodzajnikami i jak jest możliwość powtarzać je cały czas.Proponuje nagrać je na dyktafon ( telefon, mp3,mp4) i zamiast muzyki słuchać słówke lub zdań. Nie uczyć się go np. dzień przed sprawdzianem czy testem, tylko powatrzać codziennie po 20 minut - powinno starczyć.
Pozdrawiam.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-27T22:49:37+01:00
Kluczem do szybkiej nauki tego języka jest opanowanie kilku technik pamięciowych, efektywne notatki, optymalne powtórki oraz jak najczęstszy kontakt z językiem mówionym i pisanym.

-Używaj skojarzeń. Kojarz nowe słówka języka niemieckiego z poznanymi wcześniej
-Naucz się wizualizacji. Dziel nowe słówka na mniejsze fragmenty, których brzmienie przypomina brzmienie znanych wyrazów, np. niemiecki czasownik heißen w zwrocie: ich heiße (nazywam się) podziel na: hei + sse. Hei brzmi jak angielskie powitanie Hi!, a sse można skojarzyć z muchą tse-tse. Teraz wyobraź sobie, że spotykasz muchę tse-tse i mówisz jej Hi! Przedstawiasz się: Ich heiße Jan.
-Myśl o języku niemieckim, a wkrótce zaczniesz myśleć w tym języku. Cokolwiek robisz, zastanów się, jak to wyrazić po niemiecku. Miej zawsze przy sobie słownik kieszonkowy, by znaleźć niemiecki odpowiednik. Możesz też naklejać małe karteczki post-it na przedmiotach w domu. Pamiętaj o dołączeniu do takich notatek informacji gramatycznych, np. der Tisch, e (am Tisch sitzen).
-Jak najczęściej stosuj techniki pamięciowe
-W każdej wolnej chwili słuchaj niemieckich nagrań (mp3) lub oglądaj niemieckie programy telewizyjne
-Czytaj artykuły w kolorowych magazynach specjalnie przygotowanych dla uczących się języka niemieckiego, np. Deutsch Aktuell.
1 5 1
2009-11-27T22:52:05+01:00
Możesz nucić sobie słówka. Gdy uczysz się rzeczowników możesz wypisać na kartce słowa ze znaczeniem, a każdemu rodzajnikowi dopasować kolor. Będzie łatwiej zapamiętać. Najlepiej by było gdybyś uczył się systematycznie z lekcji na lekcję, odbrabiał prace domowe. Trzeba też starać się uważać na lekcjach.
1 1 1