1. w skladzie drewna opalowego mozna przeczytac:
1 metr przestrzenny drewna-120 zł
Jak sądzisz,dlaczego cena nie jest podana dla 1 m szesciennego,tylko dla 1 m przestrzennego? Co moze oznaczac ta nazwa?

2.masz klopoty z odkręceniem nakrętkina butelce? Zanurz nakrętke razem z górną czescią butelki w gorącej wodzie.Wzrast ze wzrostem temperatury nakrętka rozszerzy się i wówczas będzie można ja swobodnie odkręcic. Na tej podstawie wyjasnij,dlaczego słoiki z przetworami zamyka sie "na gorąco"


3. dlaczego przewody linii elektrycznych mają taką długosc, że w leciezawisają między słupami? Jak wyglądają te przewody w zimie


4.2 termometry rtęciowe mają jednakowe zbiorniczki z rtęcią. Pierwszy z nich ma wiekszą, a drugi mniejszą srednice wewnątrz rurki. Którym z termometrów możemy mierzyc temperaturę z wiekszą dokladnoscią i dlaczego?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-28T10:58:57+01:00
1. Metr sześcienny (symbol: m3) – pochodna jednostka objętości w układzie SI. Jest to objętość jaką zajmuje sześcian o krawędzi długości jednego metra.
1 m³ = 1 m · 1 m · 1 m

Metr przestrzenny – miara objętości stosowana przy szacowaniu przestrzeni potrzebnej do transportu towarów. W leśnictwie stosunkowo ściśle związana z kubikiem: w jednym metrze przestrzennym drewna (w postaci kloców przeznaczonych na opał lub do papierni) znajduje się zazwyczaj około 0,65 kubika drewna, to znaczy 0,65 metra sześciennego tego surowca

2. ---

3.moim zdaniem w zimie przewody będą naciągnięte .

4.Dokładniejszy będzie ten o mniejszej średnicy rurki.
ta sama rozszerzalność cieplna rtęci spowoduje większe podniesienie słupka rtęci a więc większa dokładność.
3 4 3