Odpowiedzi

2009-11-28T12:56:56+01:00
Kraj:
Olejniczak: Gołym okiem widać, że jest koalicja z PiS

Widz, wyborca nie lubi, jeżeli się go oszukuje - tak w Przesłuchaniu w RMF FM Wojciech Olejniczak odpowiada na zapewnienia przewodniczącego SLD Grzegorza Napieralskiego, że w mediach nie ma żadnej koalicji z PiS.

Papież potężniejszy od prezydenta USA

Polacy za najpotężniejszego człowieka na świecie uważają Benedykta XVI - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

W Polsce więcej kobiet-naukowców niż w UE

39 proc. naukowców w Polsce to kobiety - wynika z danych opublikowanych w przez Komisję Europejską. To wyższy odsetek niż średnio w UE, gdzie wynosi on 30 proc., ale ich kariera naukowa jest tak samo trudna.

Świat:
Afganistan: Ucieczka 12 więźniów, w tym talibów

Dwunastu osadzonych, w tym talibów, uciekło w nocy z piątku na sobotę z więzienia w Farah na zachodzie Afganistanu - poinformowały źródła w więzieniu.

Bangladesz: 30 zabitych w katastrofie promu

Co najmniej 30 osób poniosło śmierć, a kilkadziesiąt zaginęło w wyniku wywrócenia się w piątek promu na rzece Tetulia w Bangladeszu - poinformowała policja.

Proszę Bardzo :)
Pozdrawiam.
  • Użytkownik Zadane
2009-11-28T13:22:42+01:00
1. Dlaczego w szpitalu upadł noworodek?
Prokuratura w Chełmie wyjaśni okoliczności wypadku, do którego miało dojść 12 listopada w chełmskim szpitalu. W czasie porodu noworodek miał upaść na podłogę, w wyniku czego doznał obrażeń głowy. Dziecko obecnie jest już w domu.

2. Polak komisarzem ds. budżetu
Europoseł PO Janusz Lewandowski został unijnym komisarzem ds. budżetu. Taką informację ogłosił szef KE Jose Barroso, który od środy prowadził rozmowy z kandydatami na komisarzy wskazanymi przez państwa członkowskie. Polak będzie pełnił tę funkcję przez najbliższych pięć lat

3. Dwie ofiary nowej szczepionki
Nie tylko nowa grypa, ale także szczepionka na A/H1N1 może zabić. Ofiarami preparatu padli w Kanadzie młoda kobieta i 80-letni meżczyzna. Po zdiagnozowanych reakcjach alergicznych, zawieszono stosowanie leku.

4. Majątek stoczni znów pod młotek
Konsorcjum osób fizycznych wylicytowało część majątku stoczni Szczecin na kwotę ponad 10 mln zł, a Szczecińska Stocznia Remontowa Gryfia na sumę 211,6 tys. zł – poinformował zarządca kompensacji Roman Nojszewski z firmy Bud Bank Leasing.
Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz powiedział, że główne części majątku szczecińskiej stoczni nie znalazły inwestorów. Ocenił, że być może zaplanowane na grudzień kolejne aukcje przyniosą pozytywne rozstrzygnięcie.

5. polański wychodzi za kaucją
Szwajcarski sąd zgodził się na zwolnienie Romana Polańskiego z aresztu. Jego wolność kosztowała trzy miliony euro.
Polański trafił do szwajcarskiego aresztu we wrześniu. Podstawą jego zatrzymania był list gończy wydany ponad 30 lat temu w USA. Reżyser był oskarżony o gwałt na 13-letniej wówczas Samancie Gailey.

6. Chiny-USA: nowy podział świata
To nie Ameryka, ale Ameryka razem z Chinami będą teraz rządzić światem? Wizyta prezydenta Obamy w ChRL zdaje się wizję tę przybliżać. Świat znów będzie dwubiegunowy?

7. Ocena polityki zagranicznej rządu Donalda Tuska
Polska wróciła do gry w salonach europejskiej dyplomacji – to sedno oceny dwóch lat rządów Donalda Tuska w polityce zagranicznej. Więc po takim okresie, powrót to gry to bardzo dużo. Ale powrót nie oznacza jeszcze sukcesu.

8. Orlen za 8 mld dol. kupi rosyjską ropę od nowego pośrednika ze Szwajcarii
Miejsce szwajcarskiej Mercurii jako głównego dostawcy ropy dla Orlenu zajmuje szwajcarska także spółką Souz Petrolium Establishment. Przez trzy lata płocki koncern kupi od niej ropę za 8 mld dol.

9. Krach w Dubaju zatrzęsie światową gospodarką?
Emirat Dubaj popadł w tarapaty finansowe. Budowniczowie sztucznych wysp w kształcie palmy i najwyższego budynku na świecie zaskoczyli w środę międzynarodowe rynki finansowe, prosząc wierzycieli o zwłokę w spłacie kredytów.


wybierz sobie, które ci pasuja :-)