Odpowiedzi

2009-05-27T12:32:53+02:00
W Kabarecie Starszych Panów jest taka scena, w której Starsi Panowie znajdują w gazecie ogłoszenie treści: „Austro Daimler, tanio, bo na chodzie” i spierają się, który z nich ma pójść obejrzeć samochód. Po krótkiej wymianie zdań pan Wasowski mówi: „Przecież wiesz, że ja nie mogę, muszę szukać nowych środków wyrazu”.

No więc skoro po dwóch latach spędzonych pod jednym dachem z Rhodesem wreszcie przestałam bać się grać, gram strasznie dużo (bycie połową songwriterskiego mózgu Frozena zobowiązuje). Efekt uboczny: bicepsy, tricepsy i zdarty czerwony lakier na paznokciach (bez śladów kogoś obcego). Vide zdjęcie.
Wystawa prezentuje twórczość dwudziestu jeden współczesnych artystów mieszkających i tworzących w Quebecu. Wyboru uczestników dokonały cztery aktywne centra artystów z tego miasta, w których powstaje i jest propagowana sztuka najnowsza, eksperymentalna i poszukująca, posiadające wyraźny profil i własną specyfikę. Są to: La Chambre Blanche, L'Oeil de Poisson, Le Centre Vu i Le Lieu, centre en art actuel (współorganizator
projektu).
Na wystawę złożyły się prace artystów należących do odmiennych pokoleń, którzy reprezentują różne dziedziny sztuki współczesnej, od malarstwa począwszy, poprzez fotografię, obiekty przestrzenne, instalacje wideo, na performances kończąc. Artystów z Quebecu interesuje przede wszystkim tematyka społeczna i polityczna, a także zagadnienia związane z poszukiwaniem tożsamości ? próby samookreślenia się jako mniejszości frankońskiej. Istotą ich sztuki jest komunikacja z odbiorcą i ingerencja w przestrzeń publiczną.
Nie wiem czy akórat o to chodzi ale miło mi ze chodz troche mogłem pomóc.