Odpowiedzi

2009-11-28T14:00:05+01:00
Najwiekszym wydarzeniem na swiecie sa narodziny dziecka gdyz powstaje cos nowego co morze na zawsze zmienic swiat i jeo przebieg wydarzen bo, to dziecko jest przyszłoscia swiata,ludzosci
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-28T14:05:42+01:00
Według mnie najważniejsze zarówno w Polsce jak i na świecie wydarzenie to 20 rocznica upadku muru berlińskiego.Miało to miejsce 9 listopada 1989.Jest to bardzo ważna data w historii nie tylko Niemiec ale uważana jest za koniec komunizmu w Europie Wschodniej.Mur ten nie tylko dzielił Berlin na część Zachodnią oraz Wschodnią lecz dzielił Europę na tą "lepszą"(Amerka, Wlk. Brytania,Francja) i na tę "gorszą" pod całkowitymi rządami Rosji.Oczywiście Rosja nakazywała uważać przeciwnie,że to miejsce gdzie oni żyją jest lepsze a tam jest źle.Był to czas komunizmu.Wtedy źle było nie tylko w Polsce lecz w całej Europie Wschodniej.Wiele osób chorowało nie miało dostępu do ważnych dla ludzi dóbr.Przykładem złego traktowania ludności cywilnej było ograniczenie dostępu do korzystania ciepłej wody w Bukareszcie(Rumunia).Mur powstał 13 sierpnia 1961.Było to spowodowane ucieczką ludności z Berlina Wschodniego do Berlina Zachodniego. Ludzie uciekali tam ponieważ nie było tam prześladowań,kraj był wspomagany przez wielkie mocarstwa takie jak USA.
Sądzę że to najważniejsze wydarzenie w tym miesiącu.Miało to bardzo ważne znaczenie dla nas bo,dzięki odwadze tych ludzi my możemy żyć w wolnej Polsce.
2 5 2
  • Użytkownik Zadane
2009-11-28T14:07:32+01:00
Prezydent podpisał ustawę antyhazardową
2009-11-27

Lech Kaczyński ustawa hazardowa

Prezydent Lech Kaczyński podpisał ustawę antyhazardową. Zaraz po podpisaniu skierował ją jednak do Trybunału Konstytucyjnego.
Lech Kaczyński pomimo wątpliwości podpisał ustawę hazardową, ale przesłał ją do Trybunału Konstytucyjnego / Fot. POLSKAUstawa podnosi podatki od hazardu i ogranicza istnienie automatów o niskich wygranych do czasu wygaśnięcia obecnych zezwoleń. Nowe zezwolenia nie będą wydawane, a gra na automatach będzie możliwa tylko w kasynach. Ustawa określa też warunki funkcjonowania kasyn i limit automatów.

Ustawa trafiła do Trybunału, gdyż prezydent ma zastrzeżenia i wątpliwości co do trybu uchwalenia i zastosowanej terminologii. Lech Kaczyński chce również sprawdzić, czy ustawa nie narusza wolności gospodarczej w Polsce.

O podpisaniu ustawy hazardowej zadecydowała, jak powiedział to szef Kancelarii prezydenta Władysław Stasiak, troska prezydenta o młodych ludzi, którzy są bardziej podatni na uzależnienie od hazardu.

2009-11-28 13:20
Tusk chce, żeby Kaczyński był dłużej prezydentem?
fot: kprm.gov.pl
Tusk chce, żeby Kaczyński był dłużej prezydentem?

Na jednym z ostatnich posiedzeń rządu Donald Tusk powiedział, że chce, by gabinet pozostał w obecnym składzie do końca kadencji. Szuka jednak sposobu, na zmianę konstytucji. Negocjuje z prezydentem nowa konstytucję.

2009-11-26 14:35
Rostowski: Polska najlepsza w OECD
Polska przejdzie przez kryzys bez recesji i będzie jedynym krajem w UE i uzyska najlepszy wynik w OECD, jeżeli chodzi o wzrost gospodarczy w 2009 roku - podkreśla minister finansów Jacek Rostowski.

- Jest to głównie możliwe dzięki elastyczności, odporności i efektywności polskich przedsiębiorców - tłumaczy Rostowski.

Minister finansów uważa również, że wielką zasługę ma całe społeczeństwo, które - mimo tego, że opozycja i różni politycy próbowali wprowadzić Polaków w panikę - nie dało się zastraszyć.

2009-11-25
Kancelaria premiera zarabia na firmach
Kancelaria premiera zarabia na firmach


Kancelaria premiera opóźnia przetarg na wykonanie elektronicznej platformy do sprawozdań finansowych, dzięki której firmy mogą zaoszczędzić miliony złotych.

Puls Biznesu przypomina, że przetarg ciągnie się od września ubiegłego roku, a kancelaria do tej pory nie uporała się z wydaniem specyfikacji do zamówienia.

Tak zwany e - Monitor Polski B ma zastąpić papierową wersję Monitora, w której spółki prawa handlowego muszą zamieszczać swoje sprawozdania finansowe. Płacą za nie po ponad 600 złotych za opublikowaną stronę, a sprawozdania są często bardzo obszerne.

2009-11-28
Iran żąda od świata pomocy przy atomie

Iran będzie sam produkować paliwo nuklearne potrzebne do funkcjonowania jego reaktora badawczego, jeśli nie dostarczy go wspólnota międzynarodowa - ostrzegł w sobotę wysoki rangą duchowny irański.

- Dostarczenie paliwa do reaktora w Teheranie to wasz prawny obowiązek - oświadczył konserwatywny przywódca duchowy Ahmad Chatami podczas sobotniej modlitwy, kierując te słowa do Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA)


2 1 2