Daje 75 pkt srdnio to jest...ale nie spieszcie sie jak piszecie a jak nie zdazycie to napiszcie mi na poczte i tez wam dam 75 pkt albo nawet wiecej liczy sie tylko zebyscie mi pomogli i naprawde zastanowcie sie jak piszecie
a oto temat rozprawki czy we wspolczesnym swiecie mozemy mowic o bohaterach i bochaterstwie
z gory dziekuje minimum strona a4

2

Odpowiedzi

2009-11-29T11:50:49+01:00
Myślę , że we współczesnym świecie możemy mówić o bohaterach i bohaterstwie. Wielu ludzi ukazuje to poprzez oddanie swojej nerki dla innej chorej osoby takie czyny można nawać bohaterskimi ,ponieważ poświęca swoje życie dla innej osoby . Czasami zdarza się żę jest to rodzina , przyjaciel , syn , córka , ukochany lub ukochana . Jeśli by tak każdy zgodził się na taką pomoc wiele ludzi na świecie miało by szansę na przeżycie. Wielu ludzi uważa że jeśli wrzucą tą złotówkę lub dwa do puszki z pomocą dla chorych dzieci i nie tylko dzieci ale również dorosłych to są bohaterami . Lecz wcale tak nie jest , bohaterstwo to jest uratowanie komuś życia np. przez udzielenie komuś pierwszej pomocy gdy zdarzył się jakiś wypadek , nawet jeśli osoba nie umie udzielić pierwszej pomocy a w odpowiednim czasie zadzwoni na pogotowie może być z siebie bardzo dumna . Nie wiele osób wykonuje takie czyny jakie opisane są powyżej . Wolą one patrzeć jak zdarzył sie wypadek i nie udzielić pomocy nie sptać sie czy w czymś pomóc. Oczywiście mogą być też zszokowani takim wydarzeniem i nie wiedzieć co robić. Bohaterstwo w naszych czasach jest mało ''popularne'' poprostu ono zanika , wiele osób boi się wiedzieć co z bohaterstwem wydarzy sie w przyszłości. Uratowanie kogoś przed pożarem jak to robia strażacy lub lekarze gdy ratuja komuś życie to są brawdziwi bohaterowie godni do naśladowania , a nie osoba która potem żałuje że wrzuciła te dwa czy trzy złote do puszki .


Myślę , że jakoś pomogłam :) Czekam na odpowiedź !
2009-11-29T12:33:51+01:00
Bohaterowie i bohaterstwo we współczesnym świecie.

W dzisiejszych czasach myślę , że można spotkać się z bohaterstwem. Praktycznie codziennie słyszymy o jakichś niezwykłych przypadkach , gdy jeden człowiek ratuje innego człowieka.
Jednym z przykładów z życia mogą być strażacy, sanitariusze, czy też inne służby ratownicze. To właśnie o nich słyszy się najwięcej. Każdego dnia ratują kogoś życie. Strażacy muszą stanąć przed niezwykłym wyborem. Muszą czasami poświęcić swoje zdrowie dla innych. Służby ratownicze , a mianowicie lekarze , chirurdzy, stoją przed ogromną odpowiedzialnością. To na nich spoczywa największy obowiązek. To od nich zależy czy pacjent zostanie uratowany. Gdy im się to uda zostają uznani , najczęściej przez rodzinę za bohatera. To nie jedyne przykłady bohaterstwa. Gdy słyszymy o wojnach toczących się dzisiaj. W krajach odległych od nas. Ludzie tam są zdolni oddać za swój kraj życie. Myślę, że gdyby nawet wojna spotkała by polaków , byłbym godny oddać za nie życie. Istnieje też niestety inna forma bohaterstwa. Dla niektórych może to jest bohaterstwo , ale dla nas, dla chrześcijan jest to terroryzm i ludobójstwo.
Mowa tu o formie oddania życia za boga, którego czczą. Ludzie tak czyniący uważają się za bohaterów. W swoim kraju , czy też w swojej religii lub w ugrupowaniu do którego należą.
Mam nadzieję, że ta forma niedługo zniknie.
Myślę, że we współczesnym świecie istnieje bohaterstwo. I te w formie dobrej i te w formie złej. Nie możemy zapominać , że każdy z nas może być w przyszłości bohaterem.

Być może pomogłem , mam nadzieję , że tak , jeśli chcesz to możesz coś pozmieniać np. zakończenie. Prosze o ocene. Pozdrawiam ! :D