Daje 75 pkt srdnio to jest...ale nie spieszcie sie jak piszecie a jak nie zdazycie to napiszcie mi na poczte i tez wam dam 75 pkt albo nawet wiecej liczy sie tylko zebyscie mi pomogli i naprawde zastanowcie sie jak piszecie
a oto temat rozprawki czy we wspolczesnym swiecie mozemy mowic o bohaterach i bochaterstwie
z gory dziekuje minimum strona a4

2

Odpowiedzi

2009-11-28T14:08:46+01:00
Http://nauka.katalogi.pl/wzorce_osobowe_r%C3%B3%C5%BCnych_epok_we_wsp%C3%B3%C5%82czesnym_%C5%9Bwiecie-t9944.html
Wtaszcz se na tą stronkę. Tam znajdziesz wszystkie potrzebne ci informacje xd..;)
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-28T14:22:28+01:00
Wiele mówi się teraz, że we współczesnym świecie nie ma miejsca na bohaterstwo. Ja uważam, ze jest to nie prawdą.
Bohaterstwo żyje nadal, trzeba umieć je odnaleźć, trzeba znaleźć jego drogę i ku nie podążać.
Bohaterem jest ten co w najprostszych czynach potrafi udowodnić, że nie boi się poświęcenia dla innych, że nie odmówi komuś reki nawet za cenę własnych wyrzeczeń. Bohaterem jest ten kto zamiast iść z koleżanką na spacer po sklepach, odwiedzi sparaliżowaną sąsiadkę i poczyta jej książkę, podleje kwiatki. Bohaterem jest ten kto nie omija potrzebujących, kto nie udaje że nie zauważa problemów. W dzisiejszym świecie jest znacznie za dużo obojętności. Udawanie, że nie widzi się cierpienia jest sposobem na zabicie wyrzutów sumienia, bohater to ten, kto nie przechodzi nad tym, lecz potrafi się pochylić.
Przykładem bohaterstwa we współczesnym świecie jest postawa Kaspara w filmie pt. " nasza klasa". Chłopak ten potrafi, za cenę odrzucenia, sponiewierania wyciągnąć rękę do swojego kolegi. Potrafi odnaleźć w nim to czego inni nie zauważają, a może nie chcą zauważać. Tragedia jaka zdarza się potem nie wynika z jego złych zamiarów, to po prostu bezradność w obce otaczającego go zła. Można być bohaterem, można się poświęcić, jednak pewnych murów nie da się przeskoczyć. Współczesny bohater to ten kto nie popada w obojętność, to ten kto schodzi z piedestału własnego egoizmu.
Nie trzeba wielkich wydarzeń, wojen, żeby zostać bohaterem. Można nim być w szkole, na ulicy w domu i nie zawsze oznacza to mniejsze wyrzeczenia. Bohaterstwo jest wspaniałą postawą, która daje samozadowlonenie, jednak droga do niego zawsze usnuta jest cierpieniem. Bohaterem nie zostaje się dla zysku tylko z potrzeby serca.
Współczesny bohater czasami musi stanąć na przeciw ogromnym dramatom. Warto spojrzeć tu na strażaków, którzy ratowali ludzi uwięzionych w wieżach WTC. Ilu z nich zginęło ratując życie nie znanym im osobą? Czyż nie są oni bohaterami?
Jak wiele jest przykładów bohaterstwa. Nie można wycinać go ze współczesnego świata. Człowiek czasami nie chce stawiać przed sobą ideałów, którym miałby dorównywać. neguje bohaterstwo, wkładając je między bajki. Jest to jednak prosta droga, która prowadzi do przepaści.
Współcześni powinni uzmysłowić sobie, że każdy z nich powinien być bohaterem, ze bohaterowie istnieją. Niech każdy dziś rozejrzy się wokół siebie. Czyż nikt naprawdę nie wykazuje bohaterskiej postawy. Czynom zmienia się nazwę, jednak pozostają ona dalej czynami.
Każdy z nas może być bohaterm XXI w!