Opisz ogrod w taki sposob, aby wywołać POGODNY nastroj. Wykorzystaj co najmniej dwa elementy krajobrazu (mozna wiecej): jabłonie, czerśnie, topola, bujna roślinność.

- pisz na temat
- pisz zgodnie z celem
- forma opisu
- 2 elementy krajobrazu
- poprawna kompozycja( logicznie uporządkowana)
- pogodny nastroj
- poprawnosc ortograficzna
- poprawnosc interpunkcyjna.

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-28T15:29:27+01:00
Mój wymarzony ogród, to miejsce gdzie mógłbym udać się po ciężkim dniu w szkole. Pełen zapachu kwiatów i różnego rodzaju krzewów, dzięki którym poczułbym się jak w raju. Nie mogłoby w nim zabraknąć stawu z wieloma gatunkami pięknych ryb i zwierzątek wodnych. Ważnym elementem byłyby także drzewa, których owocami mógłbym się delektować w czasie relaksu.
U stóp malowniczego wzgórza biła błękitna wstęga niewielkiej kaskady . Wokół źródła zbierały się zwierzęta , dzikie a przcież przyjazne w stosunku do siebie . Gałęzie rosłych drzew tworzyły gęstś koronę , która zacieniała soczyście zieloną trawę. Każde odznaczało się swoją niepowtarzalnością . Pośród niewielkiej polany rosło drzewo , które zdawało się być takie jak inne , a jednak było w nim coś niezwykłego . Z pod delikatnie zielonych liści wyglądały czerwone owoce. Miałem ochotę podejść bliżej lecz zniechęcił mnie syk dochodzący z trawy.
27 3 27
2009-11-28T15:43:38+01:00
W tej pracy pragnę opisać ogród mojej babci.
Ogród ten jest bardzo duży. Znajduję się na tyłach domu. Jest w nim bujna roślinność, ale zacznę po kolei.
Wchodzimy do ogrodu przez małą czarną furtkę. Pierwszym, co rzuca się w oczy jest biała ścieżka, która prowadzi do piennej kamiennej fontanny w samym centrum. Fontanna przedstawia trzy bawiące się aniołki, a cienki strumyk wody wypływa z piłki, którą trzyma jeden z nich. Obok fontanny znajduję się kamienna ławka z cudownym roślinnym ornamentem na oparciu. Za fontanną znajduje się kilka pięknych czereśni, które w lipcu dają przepyszne, słodkie owoce. Obok czereśni rośnie wielka, bardzo okazał topola. W topoli tej znalazła swój dom mała wiewiórka. Po prawej stronie od fontanny jest wiele pachnących kwiatów, które posadzone są piętrowo, co tworzy wspaniały krajobraz. Na ów rabatkach rosną bratki, róże, lilie, mieczyki i wiele innych barwnych kwiatów. Po prawo od fontanny rośnie magnolia, a obok niej znajduje się małe oczko wodne, które gromadzi wodę ze strumyczka płynącego przez cały ogród.. Przed fontanną stoi mały drewniany domek, w którym babcia trzyma narzędzia ogrodnicze. Domek ten pomalowany jest na biało.
Cały ogród jest naprawdę bajeczny. W słoneczne dni wygląda wprost cudownie. Kolorowe kwiaty mienią się promieniami słońca, a strumyk cicho szepcze wesołą, wodną piosenkę.
38 4 38
2009-11-28T19:29:23+01:00
Ogród mojej mamy jest prześliczny.Znajduje się w nim wiele roślin.Jest on z tyłu domy.Do ogródka prowadzi drewniana ścieżka.Chcąc dostać się do ogrodu potrzebny jest klucz ,by otworzyć drzwi.Klucz ma mama.Ogrodzenie tworzy wspaniały zywopłot.Sercem ogrody jest piękna fontanna wykonana w XVIII w.
Jest także oczko wodne ,które liczy wiele ryb,nawet złotą... ;))) Na prawo od wejścia stoi stary, drewniany domek koloru brązowego.Przechowuje w nim mam nasiona i narządzia do pielęgnacji ogrodu.W ogrodzie jest kilka kolorów i rodzaji róż - ulubionych kwiatów mamy.Najładniej ogród wygląda letnim wieczorem.Mieni się wtedy wieloma kolorami.

Myślę,że się przyda ;))
Pzdr.:D
16 4 16