Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-11-28T15:33:21+01:00
Testament z wydziedziczeniem


Kraków, dnia …………

T E S T A M E N T

Ja niżej podpisany Jan Kowalski, syn Jana i Anny, zamieszkały w Krakowie przy ulicy Witosa pod nr 3/33 oświadczam, że na wypadek swej śmierci do całego spadku po sobie jako jedynego spadkobiercę powołuje swojego syna Adama Kowalskiego, syna Jana i Anny, zamieszkałego przy ulicy Witosa pod nr 3/34.
Oświadczam ponadto, że testamentem tym wydziedziczam, tj. pozbawiam prawa do zachowku moich synów Piotra Kowalskiego i Józefa Kowalskiego gdyż wbrew mojej woli jeszcze gdy zamieszkiwali ze mną nadużywali alkoholu, awanturowali się, wyzywali mnie i lżyli. Często też grozili śmiercią mnie i mojej żonie. Po ich wyprowadzce z mojego domu uporczywie nie dopełniają względem mnie obowiązków rodzinnych. Nie utrzymują ze mną żadnego kontaktu, a podczas mojej długotrwałej choroby odmawiali mi pomocy mimo, że o tę pomoc wielokrotnie zabiegałem. Przez ostatnie lata pozostawałem też w niedostatku i mimo, że ich sytuacja materialna była dobra nigdy nie mogłem liczyć na ich wsparcie natomiast zawsze mogłem liczyć na wsparcie i pomoc ze strony syna Adama Kowalskiego, dlatego uczyniłem go moim jedynym spadkobiercą.
Oświadczam też, że nigdy nie przebaczyłem synom ich zachowania i nigdy nie będę w stanie im już tego przebaczyć.


Jan Kowalski
2009-11-28T18:06:29+01:00
Pisze te słowa bo wiem ze niedługo oddejde juz z tego swata.Życie upłłyneło mi tu naprawde wspaniale,wśród kochajacych mnie ludzi.Mam wielki majatek i problem komu mu zapisac. Po wielu rozmyslaniach postanawiam wiec ze ;
Mojej kochanej córce .............. zapisuje 10 tys i mój dom
Mojej żonie ...Imie.............. samochód
Mojemu synowi...Imie....... psa i bank którym kierowałem .
A najmłodszego pomijam poniewaz jest on wydzieciczony z majatku.