Prosze o pomoc mam zaległe zadanko;/

Podaj cztery przykłady norm społecznych, ktore uwazasz za najwazniejsze.Mozesz wykorzystac podane propozycje(uczciwosc,sprawiedliwosc,odpowiedzialnosc,
uczynnosc,solidarnosc,pracowitosc,prawdomownosc,
obowiazkowosc,zyczliwosc)
Uzasadnij swoj wybor.

Z gory dziekuje:**

2

Odpowiedzi

2009-11-28T16:21:14+01:00
Według mnie najważniejsze normy społeczne to przyjaźń (tutaj tego nie ma), uczynność,pracowitość,życzliwość, obowiązkowość,ponieważwszystkie te normy są społeczne bo pomagamy innym ludziom,jesteśmy zyczliwi,pomagamy potrzebującym.Wszystko to ma korzyści dla nas ale także dla innych ludzi bo gdy komuś pomagamy robimy dobre uczynki, BOg nam za to wynagrodzi. Bo prawdomównośc i pracowitośc jest najważniejsza.
2009-11-28T16:23:58+01:00
Najważniejsze normy społeczne to:
- tolerancja( Jest ważna, ponieważ każdy człowiek jest inny i może mieć inne poglądy na życie. Należy szanować wybory innych(dotyczące np. stroju, muzyki), bo sami chcemy być szanowani.)
- pracowitość( Jeśli będzie brakowało rąk do pracy, społeczeństwo nie będzie się rozwijać, może brakować pieniędzy)
- życzliwość ( jest ważna po prostu dlatego, że żyje nam się lepiej, gdy widzimy na twarzach ludzi uśmiech, eliminuje to stres)
- wzajemna pomoc ( jest ważna, gdyż nie raz potrzebujemy czyjejś pomocy, choćby np. pożyczyć coś od sąsiada, a gdy my jesteśmy obojętni na innych ludzi, to oni będą obojętni na nas. Jeśli my wyciągamy do kogoś rękę, ktoś napewno odpłaci się tym samym gdy my będziemy w trudnej sytuacji)

mam nadzieje ze troszke pomoglam..:)