Odpowiedzi

  • ona
  • Początkujący
2009-11-28T16:08:20+01:00
Według mnie najważniejsza jest prawda wiary ponieważ trzeba umiec ufac i rozumiec każdego człowieka. Chociaż kiedyś zdarzy mu sie zrobic jakis błąd to nie należy go skreślac yulko umiec wybaczyc i umiec mu od nowa zaufac i wierzyc mu.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-28T16:13:10+01:00
Biblia to jedno z największych osiągnięć światowej literatury i bez wątpienia nie należy jej traktować jedynie jako przesłania wiary, ale także jako ogólne przesłanie właściwego postępowania. Zasady opisane w Piśmie Świętym są ogólnie obowiązujące w całym cywilizowanym świecie i ich przestrzeganie gwarantuje nie tylko zbawienie, ale również godne życie.

Bardzo ważną prawdą biblijną jest piąte przykazanie, czyli "nie zabijaj". Morderstwo jest w Polsce zagrożone karą dożywotniego pobawienia wolności lub 25 lat pozbawienia wolności. W Stanach zjednoczonych za zabicie drugiego człowieka grozi nawet kara śmierci. zakaz zabijania jest ogólnoprzyjętym kryterium w otaczającym nas świecie.

Jezus nauczał wybaczenia. Sam przebaczył swoim oprawcą to, co mu zrobili. doskonałym przykładem na podążanie za jego słowami była postawa Papieża Jana Pawła II, który przebaczył człowiekowi próbującemu odebrać mu życie.

Podsumowując, wiele prawd zawartych w Biblii doskonale da się przenieść również do świata osób niewierzących. Moim zdaniem każdy powinien ich przestrzegać.
  • Użytkownik Zadane
2009-11-28T16:14:25+01:00
Wiara. Nadzieja. Miłość. Jesteśmy w szkole prześladowani przez rówieśników i będąc nie raz świadomi tej sytuacji nie potrafilismy,w żaden sposób się temu przeciwstawić.W koncy znajduja sie osoby kture nam pomagaja to jest nadzieja i wiara.Wiem, że potrzeba przygotowania, i że prawdą jest także to, iż trzeba najpierw samemu przeżyć doświadczenie wiary, którą chce się dzielić z innymi i pomagac.