Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-28T16:17:27+01:00
Moją pracę zacznę od tego co to właściwie jest bierzmowanie, otóż jest to sakrament, w którym Duch Święty umacnia chrześcijanina, aby wiarę swą mężnie wyznawał, bronił jej i według niej żył. Bierzmowanie zajmuje drugie miejsce wśród sakramentów inicjacji chrześcijańskiej. Słowo "bierzmowanie" pochodzi od staropolskiego słowa "bierzmo", była to belka umacniająca strop. Celem bierzmowania jest umacnianie nas w wierze.
Dlaczego ja chcę przyjąć ten sakrament??
Dlatego, ponieważ w moim przypadku bierzmowanie będzie świadomym przypieczętowaniem mojej wiary, a także przynależności zarówno do Kościoła powszechnego jak i do parafi.
Dzięki niemu umocnienię i dopełnię łaskę chrztu, której doznałam będąc małym dzieckiem.
W tym roku dzięki sakramętowi bierzmowania stanę się w doskonalszy sposób członkiem Kościoła, w którym jest obecny Duch Święty. I to właśnie on napełni mnie swoimi darami: mądrości, rozumu, rady, męstwa, umiejętności, pobożności i bojaźni Bożej, gdy przyjmę ten sakramęt.
Poprzez bierzmowanie ściślej zjednoczę się z Chrystusem, Bogiem i Duchem Świętym, uodpornię się na niebezpieczeństwo moralnego zepsucia.
Dla mnie przyjęcie sakramętu bierzmowania będzie obietnicą złożoną Bogu.
Obietnicą życia według wiary, zachowywaniu na codzień przykazań Dekalogu, poszerzania i pogłębiania mojej wiedzy religijnej. Dzieki sakramentowi bierzmowania stanę sie dojrzałą chrześcijanką.
  • Użytkownik Zadane
2009-11-28T16:17:39+01:00
Żeby umocnić swoją wiarę w Jezusa Chrystusa
Dzięki bierzmowaniu otrzymujemy takie umocnienie duchowe, które uzdalnia nas do dzielenia się wiarą oraz do zapanowania nad różnymi lękami, również tymi po ludzku usprawiedliwionymi, które mogłyby nas powstrzymać od wyznawania Chrystusa i dawania świadectwa Jeego Ewangelii.

A jak ma byc to jakies wypracowanie to najlepiej dodatkowo poszukaj w internecie. Napewno coś jest.

tak nam mówiła pani od religi :)
2009-11-28T16:28:10+01:00
Żeby stać się dojrzałym chrześcijaninem
żeby w przyszłości zostać rodzicem chrzestnym
może że tak trzeba że to jest sakrament po komuni
żeby być w pełni chrześcijaninem