Odpowiedzi

2009-11-28T16:57:06+01:00
Muzyka pomaga człowiekowi w trudnych chwilach, ponieważ gdy komuś jest smutno może włączyć sobie piosenkę radosną i wesołą i od razu w człowieku budzi się chęć do życia i do brania z niego wszystkiego tego, co jest najlepsze. Bywa i tak, że niektórzy ludzie potrzebują się czasami odprężyć... i właśnie wtedy słuchają muzyki relaksacyjnej, która pozwala wyciszyć i uspokoić się... Muzyka nie jest tylko po to, by bawić się, tańczyć przy niej, ale jest również po to, by moglibyśmy się po prostu dzięki niej uspokoić... Muzyka jest najlepszym lekarstwem na wszystkie problemy... Gdy jej słuchamy, wsłuchujemy się w jej treść, a w niektórych przypadkach te treści niosą ze sobą dobre motto i dzięki niej wiemy co mamy dalej robić... jak żyć, by nie ranić innych i przy okazji siebie. Muzyka jest lekarstwem na ludzkie cierpienie.
11 2 11
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-28T17:02:25+01:00
Muzyka to to sztuka organizacji struktur dźwiękowych w czasie. Jedyna z dziedzin sztuki która wpływa na psychikę. człowieka poprzez słuch. Jest wiele rodzai muzyki np.spokojna czyli klasyczna, czy głośna, krzykliwa muzyka elektroniczna. Moim zdaniem muzyka pomaga człowiekowi w trudnych chwilach. Postaram się to udowodnić w poniższych argumentach.
Moim pierwszym argumentem jest piosenka Józefa Wybickiego pt. Mazurek Dombrowskiego nasz obecny hymn. To właśnie ta pieśń, muzyka poprowadziła polskie legiony do boju i jak wiemy poprowadziła tak, że wygraliśmy gdyby nie ta melodia i te słowa to nie wiadomo czy teraz bylibyśmy wolnym narodem.
Następnym moim argumentem będzie to jak po ciężkim dniu wracamy do domu to kiedy puścimy sobie jakąś odprężającą muzykę to po jakieś godzinie słuchania od razu lepiej się czujemy.
Myślę, że te dwa argumenty przekonały wszystkich że muzyka pomaga człowiekowi w ciężkich chwilach.
15 2 15
2009-11-28T22:28:49+01:00
Muzyka pomaga człowiekowi w trudnych chwilach. Nie można nie zgodzić się z tą myślą.Muzyka uspokaja i pomaga nam odreagować.
Kiedy chcemy się uspokioic puszczamy sobie spokojną muzykę.Kiedy chcemy odreagować tańczymy przy głośnej muzyce.
Muzyka ma duży wpływ na nasze zachowanie. Sprawia nam przyjemność słuchanie jej. Jest nam potrzebna między innymi w tańcu lub kiedy śpiewamy. Muzyka może ukoić razy słowami jakiejś piosenki. Słuchając muzyki wielu z nas odcina się od świata.
Bez muzyki byłoby smutno na świecie.Dlatego uważam, że jest potrzebna w życiu każdego z nas.
9 3 9