Odpowiedzi

2009-11-28T16:41:51+01:00
Wacław i Klara to para zakochanych. Wacław to syn Rejenta, natomiast Klara jest bratanicą Cześnika. Zakochani muszą spotykać się potajemnie, gdyż ich opiekunowie są skłóceni i wzajemnie się nienawidzą. Zatem młodzi na małżeństwo mają niewielkie szanse. Wręcz prawie ich nie mają.
Wacław zaproponował Klarze ucieczkę, lecz dziewczyna, będąc roztropną, odmówiła. Zakochany chłopak, by być blisko obiektu swej miłości, przekupił Papkina, by zabrał go do domu Raptusiewicza jako jeńca.
Zakochani, by móc być razem, proszą o pomoc Podstolinę. Niestety, plan nie udaje się, gdyż Hanna odnajduje w Wacławie swego dawnego kochanka i na jaw wychodzą jego dawne kłamstwa. Chłopak wraca do swojej części zamku.
Rejent z nieznanych źródeł dowiaduje się o planowanym małżeństwie Cześnika i Podstoliny i postanawia dla syna odbić Raptusiewiczowi narzeczoną. Wacław jest pod ścianą, gdyż za zerwanie układu przez jedną ze stron, Rejent żąda stu tysięcy. Młody Milczek załamuje się, jego ojca od zemsty na sąsiedzie nie może powstrzymać żadna siła. Lecz sprawy przybierają nagle niespodziewanego obrotu. Wacławowi udaje się pobiec do Klary.
Szybko się pobierają i w ten sposób ich opiekunowie zmuszeni są pogodzić się.


Jest nawet więcej ;]
Pozdrawiam
1 1 1