Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-28T17:07:15+01:00
Ania i Diana są bohaterkami powieści Lucy mont Montgomerry ?Ania z zielonego wzgórza?.
Ania jest sierotą przygarniętą przez Mateusza i Maryle Chubert. Diana pochodzi z bogatej rodziny ma młodszą siostrę i mieszka na sosnowym wzgórzu. Ania bardzo różni się wyglądem od Diany, jest chuda, ma rude włosy i duże oczy oraz zawsze chodzi ubrana skromnie, natomiast Diana jest pulchna ma krótkie kruczoczarne włosy i jest zawsze ładnie ubrana.
Co do umiejętności Ani i Diany, z pewnością tytułowa bohaterka nabyła ich więcej.
Potrafi wymyślać ciekawe historie, pięknie recytować . Diana nie dorówna Ani w recytacji, ale ma talent do wyszywania i szycia.
Tytułowa bohaterka jest bardzo wrażliwa a dowiodła tego, gdy troskliwie opiekowała się małymi dziećmi
Ania i Diana są dobrze wychowane, o czym świadczy umiejętność dobrego zachowania w każdej sytuacji
Diana jest spokojną dziewczynką, czego o Ani powiedzieć nie można.
Obie dziewczynki są posłuszne, zawsze spełniają polecenia swoich opiekunów.
Mieszkanka Zielonego Wzgórza jest romantyczna a dowiodła tego poprzez pisanie wielu romantycznych wierszy.
Sądzę, że zarówno Ania jak i Diana są promiennymi i miłymi dziewczynkami.

3 4 3
2009-11-28T17:15:43+01:00
To jest charakterystyka porównawcza dwóch bohaterów Zemsty Aleksandra Fredry.
Jedną z wielu komedii Aleksandra Fredry jest "Zemsta".
Przedstawione są w niej spory Cześnika Raptusiewicza z Rejentem Milczkiem, którzy mieszkali ze wspólnym zamku, oddzieleni od siebie na wpół zburzonym murem.
Cześnik i Rejent to dwie postacie kontrastujące ze sobą. Łączy ich tylko jedna cecha - mściowość. Może dlatego powstało między nimi tyle przykrych waśni.
Rejent był ostrożny w postępowaniu z ludźmi. Odznaczał się skąpstwem, graniczącym z chciwością. Z zadziwiającą konsekwencją i odwagą dążył do pokonania Cześnika. Milczek, jak wskazuje jego nazwisko, był skryty, małomówny i opanowany. W rozmowie lekceważył sąsiada i jego pogróżki. Jednym przemyślanym, wypowiedzianym ze spokojem zdaniem gasił jego zapalczywość.
Cześnik był małostkowy i zawzięty. W przeciwieństwie do Rejenta, należał do ludzi gwałtownych. Raptusiewicz był osobą dynamiczną, działał raptownie, bez zastanowienia. Gdy dowiedział się o na[rawie muru, energicznie i pochopnie przystąpił do działania. Zamiast spokojnie porozmawiać z sąsiadem, wybrał walkę, która w rezultacie obróciła się przeciwko niemu.
Sądzę, ze syn Rejenta-Wacław trafnie określił dwóch zwaśnionych sąsiadów, mówiąc: "chcieć ich zbliżyć czasu szkoda. Mało zysku, dużo krzyku, tych dwóch ludzi-ogień, woda."

Myślę, że pomogłam i pozdrawiam.:)
2 1 2