Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-11-28T17:06:34+01:00
Dostałam z tego 5 :")
Uważam, że we współczesnym świecie prawa człowieka nie są w pełni realizowane. W wielu krajach są one łamane. Świadczą o tym sprawy związane z konfliktem bałkańskim, z wojna domową w Rwandzie, brutalnym traktowaniu więźniów w Chinach, Turcji, Brazylii i innych krajach. Nie powinno się do tego dopuszczać. W każdym społeczeństwie godność i życie człowieka powinny znaleźć się na szczycie hierarchii wartości.
1 5 1
2009-11-28T17:08:48+01:00
Nie wiem czy o to zadanie chodzi xD
2) czy we współczesnym świecie prawa człowieka są w pełni realizowane ?
co sądzisz na ten temat>?
_____________________________________________
Moim zdaniem we współczesnym świecie prawa człowieka nie są w pełni realizowane.
Jednym z praw jest prawo do wyboru religii. Każdy może sobie wybrać wiarę. W życiu codziennym jednak każdy ponosi skutki swego wyboru. Gdy ktoś wyznaje inną wiarę jest przez wielu ludzi uznawanym za gorszego. Jest wyśmiewany i poniżany. Nikt nie liczy się z jego opiniami i poglądami.
Następnym prawem, które moim zdaniem nie jest przestrzegane to prawo wypoczynku. Gdy ktoś pracuje ma prawo do urlopu. Niestety zdarzają się tacy pracodawcy, którzy nie dadzą pracownikowi urlopu, mimo iż w pełni on mu się należy. Pracownicy boją się brać urlop. Często chorzy idą do pracy bojąc się o swoje stanowisko. Dużo się słyszy, że kobiety, które urodziły dzieci idą po kilku dniach od porodu do pracy bojąc się, że szef je zwolni.
Każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów. Wyrażamy swe opinie na dany temat. Nie każdy jednak to akceptuje. Dla niektórych ważne są tylko ich racje i nie liczą się z poglądami innych.
Czy każda osoba ma prawo do życia? Nie sądzę. Co roku dokonuje się wielu nielegalnych aborcji. Młodzi ludzie są niekonsekwentni w swoich czynach. Gdy dziewczyna zachodzi w niechcianą ciąże usuwa ją. Pozbywa się kłopotu. Przecież to jest człowiek. Płaci on życiem za swoich nieodpowiedzialnych rodziców.
Nasz świat nigdy nie będzie idealny. Jest jeszcze wiele praw człowieka, które są bez przerwy łamane, a ich sprawcy nie są za to karani bo nie przyznają się do tego i bronią się tylko jak mogą.
2 5 2