Z księgi rodzaju : ''Próba Abrahama'
1. Proszę dokończyć drogę Abrahama i jego syna do miejsca przeznaczenia ''Moria'' - I szli obydwaj dalej....... Proszę dokończyć
2. Proszę opisać nóż którym Abraham zabił swego syna.
Potem Abraham sięgnął ręką po nóż, aby zabić swego syna. Proszę o opisanie tego noża.
3. Jak oceniasz postępowanie Abrahama? Weź pod uwagę, że jego historia pokazuje relacje między człowiekiem a Bogiem.

Bardzo proszę o zrobienie tego zadania. Potrzebuje go na teraz!!

3

Odpowiedzi

2009-11-28T18:15:05+01:00
1).. Abraham wiedzial ze musi zlozyc ofiare bogu - jego syna Izaaka.
2)Abraham nie zabil swojego syna.byl wystawiony przez boga na probee.
noz byl duzy ostry .. ale nie gotowy do tego czynu.
3)Abraham wierzyl w boga ale kochal syna .postanowil zlozyc go w ofierze bogu bo wiedzial ze Izaak poszedlby do nieba ..poniewaz byl dobrym dzieckiem .bog chcial tylko zobaczyc czy abraham w niego wierzy i go kocha.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-28T18:19:55+01:00
1. I szli obydwaj dalej. A gdy przyszli na to miejsce, które Bóg wskazał Abraham zbudował tam ołtarz i związawszy syna swego Izaaka położył go na tych drwach na ołtarzu...(...) księga rodzaju 22, werset 7, całej Biblii nie będę przepisywać, myślę, ze chodziło ci o dokończenie tego zdania/akapitu. W razie czego podałam namiary.
2. Abraham nie zabił syna, powstrzymał go anioł. Nóż nie został opisany, nie wiem skąd tak dziwne pytanie przyszło nauczycielowi do głowy...?
Możemy wyobrażać sobie że był to duży nóż, ze stalowym tłoczonym ostrzem i ciężką drewnianą rączką.
3. Na to zdarzenie możemy patrzeć z dwóch punktów. Albo oceniając Abrahama jako posłusznego, ufnego Bogu, osobę która wiedziała, ze Bóg nie pozwoli skrzywdzić jego syna, ze jego wola jest zawsze słuszna, albo jako na rodzica, który nie potrafił do końca umiłować swojego dziecka. Katolicy zawsze przyjmują tą pierwszą wersję w swoich rozważaniach gdyz taki ma być ich punkt wyjścia w postępowaniu- bezgraniczna ufność Bogu. Jednakże nam żyjącym tu na Ziemi trudne wydaje się do pojęcia pokładanie aż tak dużej ufności, ofiarowanie, zabójstwo swojego dziecka .
2009-11-28T23:34:45+01:00
1] Abraham chciał złożyć ofiare bogu ze swego syna Izaaka.
2] Nóż był duży ostry
3] Abraham wierzył w boga oraz kochał syna. Postanowił złożyć syna w ofierze Bogu bo sądził że Bóg zabrał by go nieba, bo był dobrym dzieckiem.