Odpowiedzi

2009-11-28T18:29:48+01:00
Staś Tarkowsi to drógi główny bohater powieści pt,,W pustyni i w puszczy,,
zarówno w filmie jak i w opowiadaniu gra odważego chłopca,który wraz ze swoją koleżanką Nel zostaje okłamany przez zakładników swojego ojca.
2009-11-28T19:23:06+01:00
Staś Tarkowski to chłopiec ,który jest godny miana bohatera.Pochodził z Polski, jego ojciec był inżynierem Kampani kanału Sueskiego."Stes" miał czternaście lat i przyjażnił się z Nel-córką kolegi ojca.

Chłopiec wyróżniał się wśród swoich rówieśników siłą i wzrostem.Uwagę zwracała jego wyprostowana sylwetka.Niebieskie oczy i jasnobląd włosy kontrastowały z opaloną twarzą.

Staś posiadał wiele umiejętności ,a natuta obdarzyła go wybitnymi zdolnościami.Doskonale radził sobię ze strzelbą -zawsze trafiał do celu.Cieszył się manem najlepszego pływaka w Port Saidzie.Świetnie jeździł konno.Ponadto łatwo przyswajał sobię wszelkie wiadomości, szczególnie z geografii i z biologi.Biegle władał językami.

Bohater budził podziw swym postępowaniem.Jego najważniejszymi cechami były odwaga i zaradnośc.Chłopiec był bardzo opiekuńczy ,a także dojżały. Z szacunkiem odnosił się do małej Nel.

Każdy chciałby mieć takiego przyjaciela jak miała Nel.Napewno pomógł by ,w każdej chwili.

Sama posałam w 4 klasie i 5 dostałam :))
PZDR. ;D