Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-28T18:59:17+01:00
We współczesnym świecie wszyscy muszą się ciągle kształcić, żeby znaleźć pracę. To zdanie można spokojnie uznać z wiersz, który ludzie wykształceni powinni znać na pamięć.By znaleźć pracę potrzeba dużo wiedzy,na różne tematy.
ćhcąc pracować jako nauczyciel biologii należy biologię mieć w jednym palcy.Pracując jako piekarz należy znać się na wypiekaniu chleba, ciast,bułek itp. To jest wiadome. Co jednak z ludźmi pracującymi na kilka etatów? Muszą oni wiedzieć dwa razy więcej, niż ludzie pracujący w jednej branży. To świetne przykłady tego właśnie hasła. jednakże jeżeli jesteśmu piekarzami i musimy zmienić branże to należy się tej branży nauczyć. Czyli wracamy do punktu wyjścia. Dotąd byłeś nauczycielem, przy zmianie branży na np. policjanta należy poznać zasady prawne oraz nauczyć się obchodzić z bronią. Jest to jeden z przykładów powtórnej nauki, rozumiemy przez to kolejne lata praktyki, potrzebne do zawodu. Ciągła potrzeba kształcenia się, szczególnie u młodych ludzi wzrasat, wraz ze wzrostem zapotrzebowania na znalezienie pracy w wybranej branży. Jednakże nie zawsze można znaleźć pracę, o którą się ubiega. W dzisiejszych czasach znalezienie jakiejkolwiek pracy jest sporym sukcesem. Dlatego właśnie pozwolę sobie zaryzykować stwierdzenie, że ciągła nauka zwiększa szanse na znalezienie zawodu, który pozwoli na utzrymanie siebie, bądź całej rodziny.Również podczas awansu trzeba nauczyć się wielu nowych rzeczy.
Ciągła nauka jest gwarancją życia w dobrych warunkach.Nauka w naszych czasach jest nieodłącznym elementem życia każdego człowieka, który chce w tym życiu do czegoś dojść i spełnić swoje marzenia.
2 5 2
2009-11-29T00:27:22+01:00
We współczesnym świecie wszyscy muszą się kształcić, żeby znaleźć pracę. Słowa świetnie oddające realia panujące w XXI wieku, a rozpoczęte już XX wieku. Nawet wykształcenie w jednej, ściśle określonej dziedzinie, nie może być gwarantem sukcesu zawodowego. Coraz częściej ceni się, osoby wszechstronie wykształconę. Co zmuszą osoby szukające lukratywnych zajęć, do kształcenia- samodoskonalenia.
Kiedyś wystarczyło skończenie szkoły obowiązkowej, aby znaleźć dobrze płatną pracę- ale to były inne czasy, inny ustrój, inna polityka. Ponieważ każdy obywatel musiał pracować dla dobrobytu całej społeczności.
Teraz nawet technik ekonomii może pracować na budowię, za nędzne pieniądzę, bez perspektyw na dalsze sukcesy zawodowe. Natomiast magister historii może, nie znaleźć pracy w szkole, i skończyć jako kelner w restauracji.
Ważne jest wykształcenie. Ale znajomości, rozpowszechniony nepotyzm, również ma ogromny wpływ na przyszłość człowieka.
1 5 1