Prasówka .
2 wiadomości z Polski - i uzasadnić dlaczego wybraliśmy tą wiadomość
2 z świata - również uzasadnić dlaczego według nas jest ważna .


bęDe bardz0 wdzięęCzna . ! ; *****
wiadomości z tego tygodnia ...
poszukać w necie, ciupke streścić i to głupie uzasadnienie . !

2

Odpowiedzi

2009-11-28T19:04:44+01:00
Kraj.
Jak ustalili dziennikarze "Dżungli politycznej" w TVP Info i tygodnika "Wprost", podczas jednego z ostatnich posiedzeń rządu Donald Tusk pochwalił ich i zapowiedział, że chce, by jego gabinet pracował w niezmienionym składzie do końca kadencji.
- To dobry skład i nie widzę potrzeby zmian. Będę robił wszystko, żeby utrzymać stabilność personalną tego rządu do końca kadencji – powiedział Tusk.

Informacja ta jest ważna dla każdego obywatela który bierze udział w życiu politycznym, tym bardziej że trwały spory na temat zmian składu.
___________________________________________________

57-letni mężczyzna, który przebywał w sanatorium w Krynicy Zdroju, trafił do miejscowego szpitala. W jego organizmie potwierdzono obecność wirusa nowej grypy. Stan pacjenta jest ciężki - ustalił portal tvp.info.
- Wobec mężczyzny zastosowano "leczenie przeciwwirusowe" – powiedział Paweł Dobosz, starszy asystent intensywnej terapii ze szpitala w Krynicy Zdroju. Dodał, że mężczyzna jest nieprzytomny – oddycha za niego respirator.


Wybrałam tą informację ponieważ grypa jest teraz bardzo częstym tematem.
__________________________________________
Świat
Amerykańscy naukowcy odkryli nową funkcję białka AFP (alfa-fetoproteiny): bezpośrednie hamowanie wzrostu nowotworu piersi. Tworzenie się białka jest stymulowane przez hormony typowe dla ciąży, takie jak np. estrogen. O badania informuje "Cancer Prevention Research", wydawany przez American Association for Cancer Research.

Jak wiadomo nie ma leku na raka ale jakiekolwiek szanse hamowania lub zapobiegania są nie zmiernie ważne.
______________________________________
Chiny za swój "wiążący cel" uznają ograniczenie do 2020 roku emisji szkodliwych gazów w wysokości 40-45 procent na jednostkę PKB w porównaniu do poziomu z 2005 roku - poinformowała w czwartek oficjalna agencja Xinhua.
"To dobrowolna akcja podjęta przez chiński rząd z uwzględnieniem krajowych warunków; jest ona wielkim wkładem w globalne wysiłki na rzecz powstrzymania zmian klimatycznych" - głosi komunikat chińskich władz.

Obecnie trwają starania nad wstrzymaniem zmian klimatycznych ta informacja jest dobrym dowodem.
Pozdrawiam ;)
2009-11-28T21:21:44+01:00

Polska

Kolejna ofiara śmiertelna wirusa A/H1N1
W olsztyńskim szpitalu uniwersyteckim zmarła 48-letnia mieszkanka Pisza, zarażona wirusem A/H1N1. Kobieta chorowała jednocześnie na białaczkę.

Ciągle wykrywane są jakieś nowe przypadki tej grypy

Zły stan maszyn w kopalni "Wujek Slask"
Zły stan techniczny i uszkodzenia elektrycznych urządzeń pod ziemią spowodowały zapłon i wybuch metanu w szybie w kopalni „Wujek-Śląsk” – ustaliła komisja Wyższego Urzędu Górniczego (WUG) badająca okoliczności wrześniowej katastrofy, w której zginęło 20 górników.

Wybrałam tą wiadomość ponieważ wybuch metanu w kopalni "Wujek-Śląsk" był największą polską katastrofą górnicza

Świat

Litwa ogłosiła stan epidemii
Epidemię grypy w całym kraju ogłoszono we wtorek na Litwie. Nie wprowadzono jednak stanu sytuacji nadzwyczajnej.

Uważam tą wiadomość za ważną ponieważ Litwa graniczy z Polską i epidemia niedługo może panować w naszym kraju.

Czy szczepionka zabija??
Do zatrzymania akcji serca doszło u 77-letniej Słowenki, która poddała się szczepieniu przeciwko grypie A/H1N1. Kobietę hospitalizowano, ale pytanie o ewentualny związek między problemami z sercem a szczepionką pozostaje na razie bez odpowiedzi. Do podobnego zdarzenia doszło we Włoszech, gdzie ofiarą szczepienia padł 64-letni mężczyzna. Prokuratura w Salerno już wszczęła dochodzenie w sprawie jego śmierci.

Wybrałam tą wiadomość ponieważ każdy z nas mógł paść ofiarą tej szczepionki.