Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-28T21:19:58+01:00
Liczni bohaterowie literaccy zwiedzają różne ciekawe zakątki świata . Czyż może być jednak coś piękniejszego niż podróż przez życie ? Z wielką i niekłamaną przyjemnością zostałbym / zostałabym towarzyszką wypraw Małego Księcia . To byłaby podróż sentymentalna . I nie tylko . Potwierdziłaby zasadę ,że podróże kształcą . Mały Książę sam w sobie narzuca towarzyszowi podróży niekonwencjonalny styl bycia . Daleki od zakłamania . Pełen dociekliwości , momentów zdziwień , charakterystycznych dla spontanicznego
dziecka . On też potrafi tak pięknie prowokować do zadawania pytań , które na pozór banalne , okazują się dojrzałe ,a odpowiedź na nie bywa trudna .
Mały Książę odkrywa świat dojrzały, w którym częstokroć nie ma miejsca dla uczuć , dla szczerej radości , naturalnego uśmiechu . Świat liczb , świat statystyk , świat uzależnień . Jest bystrym obserwatorem , uwadze jego nie umykają drobiazgi , które tak często omija dorosłość . Ta podróż nie jest nacechowana chęcią odnalezienia świata li tylko i wyłącznie . To podróż w poszukiwaniu samego siebie , swoich uczuć , pragnień . Być może nie zobaczę piramid , a tylko bezkresy pustyni . Nie zobaczę wielkich zdobyczy cywlilizacji , a małe , ludzkie słabostki . Nie polecę nowoczesnym odrzutowcem , lecz przemieszczę się w sposób niekonwencjonlany , wymagający odwagi i samozaparcia . Czyż jednak nie warto dotrzeć tam , gdzie wyjaśnię wszelkie swoje wątpliwości i znajdę sens swojego istnienia , wartości dla których warto żyć i być . Zobaczę Różę , która potrzebna jest każdemu z nas - milczący symbol miłości . W taką podróż chcę wyruszyć .