1. Wyjaśnij, co zrobił uczony, kiedy udało mu się znaleźć rozwiązanie trudnego problemu.
2. Przeczytaj notatkę na temat życia Archimedessa i wykreśl z tekstu fałszywe zdania. Zastąp je prawdziwymi informacjami.

Archimedes żył w latach 287-212 p.n.e. Był rzymskim filozofem. Urodził się i zmarł w Syrakuzach. Wykształcenie zdobywał w Egipcie. Według starożytnych pisarzy uczony wspierał Greków w trakcie oblężenia Aten przez Rzymian. Zam pomocą ,, ognistych zwierciadeł '' odbijających światło słoneczne podpalał okręty wroga. Sformułował zasadę wyporu cieczy. Skonstruował także śrubę wodną i zegar słoneczny. Budował katapulty oraz dźwigi. Zginął z rąk Spartan podczas zdobycia Syrakuz.

Proszę o szybka odpowiedź.
ierwsza odpowiedź dostanie naj !!!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-28T20:13:53+01:00
1. Wybiegł nago z wanny na ulicę z radością krzycząc Eureka(znalazłem)!

2. Archimedes żył w latach 287-212 p.n.e. Był greckim filozofem przyrody i matematykiem.Urodził się i zmarł z Syrakuzach. Wykształcenie zdobywał w Aleksandrii.Według starożytnych pisarzy uczony wspierał Greków w trakcie oblężenia Aten przez Rzymian.Za pomocą ' ognistych zwierciadeł ' odbijającymi światło słoneczne podpalał okręty wroga.Skonstruował także śrubę wodną i zegar słoneczny.Budował katapulty oraz dźwigi.Zginął z rąk żołnierzy rzymskich podczas zdobycia Syrakuz.
85 4 85