Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-28T22:53:03+01:00
Wpływ hałasu na samopoczucie ucznia
Każdy z nam potrzebuje muzyki lub jakiegokolwiek dźwięku dla relaksu. Lecz gdy nie umiemy z umiarem korzystać możemy się pogorszyć nasze samopoczucie.

Ile razy zdarzyło się nam chęć spania, lecz nie mogliśmy tego zrobić z powodu sąsiada, poprzez takie incydenty coraz więcej uczniów nie wstaje rano wypoczętych do szkoły. Nie trzeba wspominać, że przez takie niewyspanie na skutek hałasu wydajność organizmu w dzień jest o wiele słabsza.
Hałas jest tez naszym wrogiem jeśli chodzi o odrabianie prac domowych jak wiadomo trudno się skupić przy prostych czynnościach takich jak przepisywanie a co dopiero jeśli chcemy się czegoś nauczyć. Hałas nieraz ten nie wynika z naszej winy lecz bardzo często sami włączamy muzykę lub telewizor utrudniając sobie zadanie.
Jednym z najgorszych wpływów hałasu na złe samopoczucie może być uszkodzenie słuchu. Uszkodzenie lub coraz to mniejsza wydajność słuchu wtedy naprawdę trudno jest o przywrócenie pełnej sprawności.
W celu polepszenia samopoczucie warto wybrać się w spokojne miejsce gdzie panuje cisza i zaduma takie jak cmentarz, kościół, muzea. Może nam to przynieść zbawienny efekt.


Pozdrawiam ;)
1 1 1