Odpowiedzi

2009-11-29T00:08:09+01:00
Działo się to setki a nawet tysiące lat temu, gdy w królestwie urodziła się dziewczynka, postrzegana jako córkę króla. Nikt dokładnie nie wiedział czy jest ona rzeczywiście jego córką, ponieważ w miasteczku nie było głośno o narodzinach. Nie można jednak było lekceważyć postanowień króla, więc dziewczynkę uważano za następczynie tronu. Była to skryta i cicha osóbka, całe dnie spędzała w lesie, nie spędzała czasu na królewskim dworze, nie uważała się za księżniczkę. Mówiła, że jej miejsce jest pośród natury, drzew kwiatów i zwierząt. Mijały lata, dziewczynka rosła, coraz bliżej był moment przejęcia tronu. Pewnego dnia księżniczka znikła pozostawiając jedynie list, w którym napisała, że nie jej miejscem jest dwór królewski, dlatego postanowiła odejść. Król z rozpaczy kazał wykarczować cały las, który za każdym razem przypominał mu córkę, po tych paru latach okazało się, że właśnie tam znalazł dziecko, które przyjął jako swoje. Po wykarczowaniu nakazał zbudować tam państwo, które nazwał Nibyladnią, nazwa ta wzięła się od imienia księżniczki,a że do końca nawet król nie wiedział jak biologiczni rodzice dali jej na imię, nazywali nibyladia.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-29T00:16:14+01:00
A było to 2 tys. lat temu, kiedy na Półwysep Iberyjski dotarli pierwsi ludzie...
Płynęli oni wielkim, towarowym okrętem, który okazał się być zatapialny-jak inne statki. Załoga rozbiła się o skaliste wybrzeże, lecz wytrwałość i siła, jaką prosperowali nie pozwoliła im zginąć. Na pokładzie przebywało 12 osób, a wśród nich 2 kobiety. Ludzie przewozili towar z Ameryki Północnej do Azji, lecz z braku profesjonalizmu pobłądzili na środku oceanu, aż dotarli na tenże półwysep. Nie mieli najmniejszych szans, by powrócić do domu, więc postanowili osiedlić się na nowej ziemi. Przewożony przez nich towar, jakim były w większości artykuły spożywcze zapewnił im byt i przetrwanie. Natomiast zaradność i umiejętność poradzenia sobie w ciężkich sytuacjach niosły ze sobą siłę i optymizm. Ludzie, którzy osiedlili się w tym miejscu utworzyli nową kulturę i cywilizację. Ich dorobkiem stało się piękne, słynące ze swej potęgi państwo. Nazwano je Bajlandią, gdyż bohaterowie tej niezwykłej historii w cudowny sposób uszli z życiem i pozostawili na ziemi-której ląd uratował ich w nieszczęsnej chwili-nowy dorobek ludzkości.
Dziś w Bajlandii żyje wiele tysięcy osób, które z pokolenia na pokolenie przekazują tę zadziwiającą historię swoim dzieciom. A teraz ja opowiedziałam ją Wam, aby pamięć o założycielach cudownej Bajlandii przetrwała przez pokolenia.