Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-29T00:48:42+01:00
Dym tytoniowy zawiera toksyczną nikotynę oraz zawiera substancje smoliste, które mogą wywołać raka.Jest również niebezpieczny dla osób, które znajdują się w pomieszczeniu, gdzie ktoś pali . Badania dostarczyły naukowych dowodów, że bierne palenie jest przyczyną tych samych schorzeń jak w przypadku bezpośredniego palenia, między innymi raka płuc, chorób układu krążenia oraz układu oddechowego, takich jak zapalenie oskrzeli czy astma.

Zażywanie tytoniu, który jest używką, jest szkodliwe dla zdrowia. Przy wysokich dawkach pojawia się uczucie lekkości, następnie zmiana percepcji, zmiana postrzegania otoczenia, światłowstręt, zmęczenie, ekstremalny brak energii, uczucie oderwania od rzeczywistości, myślotok, wymioty, biegunka. W jeszcze większych dawkach następuje zamroczenie pola widzenia i pojawiają się często halucynacje. W ekstremalnie wysokich dawkach osoba traci przytomność, dostaje drgawek i może umrzeć z powodu porażenia układu oddechowego.

Głównie niszczy układ oddechowy
1 5 1
2009-11-29T01:07:03+01:00
Palenie papierosów w bezwzględny sposób niszczy zdrowie palacza. ... co osłabia wszystkie jego organy wewnętrzne np płuca i zmniejsza jego odporność na wszelki .... wykorzystać metody podobne do tych, jakie wykorzystują reklamodawcy tytoniu. ...
8 3 8