Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-29T09:45:26+01:00
Wiara w Boga pomaga w pokonywaniu zyciowych problemów.Dodaje otuchy kiedy tracimy nadzieję.Życie ludzkie nie ma byc dla nas karą tylko nagrodą, niestety wielu ludzi obwinia Boga za swoje niepowodzenia i upadki. Nie mamy prawa winić Boga za wszystkie nieszczęścia, które mają miejsce w naszym życiu. To jest egoistyczne zachowanie z naszej strony.Gdy zapominamy o Bogu sami spisujemy na siebie wyrok, bo Bóg jest, dawcą życia, a bez Niego ono traci sens.Człowiek, który pokona cierpienie staje się silniejszy fizycznie i psychicznie. Lepiej wykorzystuje dany mu czas, umie cieszyć się z małych zwycięstw życiowych. Gdy tracimy nadzieje zostaje nam w dalszym ciągu wiara. Jej nie można kupić lub pożyczyć dlatego jest ona taka ważna w życiu każdego człowieka.Ktos moze powiedziec że nie potrzebują Boga bo wiara w Boga narzuca im pewne ograniczenia, normy moralne które czasami mogą wydawać się staroświeckie. Jednak dzięki wierze w Boga napewno będziemy lepsi, szczęśliwsi to czemu nie wierzyć że jest jednak ktoś taki jak Bóg - dobry i wyrozumiały.Wiara daje prawdziwą radość, wolność i spokój wewnętrzny.
Człowiek żeby żyć musi oddychać, jeść, pić i wierzyć że to wszystko ma sens.
Ludzie potrzebują wiary, potrzebują Boga… bo „ Trudno nie wierzyć w nic…”
10 4 10
2009-11-29T09:45:34+01:00
Kochani!
Na świecie jest tyle ludzi, którzy zawdzięczają swoje życie Bogu. Więc czemu ty nie masz do nich należeć. To właśnie dzięki Niemu możesz teraz spokojnie żyć na tym świecie. To On czuwa nad tobą każdego dnia i pomaga ci w podjęciu trudnych decyzji. Bóg koch wszystkich ludzi, czy są dobrzy czy źli. Każdy z nas będzie sądzony w dniu sądu ostatecznego. Każdy ma prawo wybrać czy chce wierzyć w Boga czy nie. Uważam, że wszyscy co żyją na tym świecie powinni oddawać mu cześć. Chodzić co niedzielę do kościoła i modlić się każdego dnia jak na chrześcijanina przystało. Jak już byliśmy mali to rodzice zanieśli nas do chrztu świętego. To tak samo jak w drugiej klasie wy podjęliście decyzję czy chcecie dalej iść tą ścieżką. Jeśli zostawicie choć trochę czasu dla Boga to on was nie opuści. Nie zapominajcie, że on o was zawsze pamięta, więc i wy go nie zostawiajcie. Myślę, że teraz coś sobie uświadomiliście i będziecie kochać i szanować Boga jak każdy chrześcijanin.
4 4 4
2009-11-29T10:00:02+01:00
Żeby żyć musimy oddychać, jeść, pić, spać, pracować i wierzyć, że to wszystko ma sens. Niektórzy wierzą w przyjaźń, inni w sens pracy ponad wszystko. Są też tacy którzy wierzą w siłę pieniądza i sprzyjający uśmiech losu. Niestety niekiedy taka wiara nie wystarcza, szczególnie wtedy, gdy trzeba dokonać trudnego, ważnego wyboru. W takiej sytuacji może nagle okazać się, ze nasi „przyjaciele” są akurat bardzo zajęci, praca nie przynosi takiej satysfakcji jakiej oczekiwaliśmy, a szczęśliwy los niespodziewanie odwrócił się od nas. W takiej sytuacji pozostaje wiara która pomoże odnaleźć na nowo sens życia.

„ Nie ma sytuacji bez wyjścia
Kiedy Bóg drzwi zamyka
- to otwiera okno… „

W sytuacji trudnej wiara i nadzieja mogą umocnić w człowieku wewnętrzny spokój oparty na bezgranicznym zaufaniu Bogu.
Wiara w Boga umacnia w człowieku przeświadczenie, że nawet życie osób ciężko doświadczonych przez los, jest potrzebne i ma sens. To przekonanie, że cierpienie nie jest niepotrzebne, daje osobom dotkniętym chorobą motywację do walki, do życia mimo wszystko.

Niektórzy uważają, że nie potrzebują Boga. Wiara w Boga narzuca im pewne ograniczenia, normy moralne które czasami mogą wydawać się staroświeckie. Jednak jeśli dzięki wierze w Boga będziemy lepsi, szczęśliwsi to czemu nie wierzyć że jest jednak ktoś taki jak Bóg - dobry i wyrozumiały.

Wiara ma dać prawdziwą radość, wolność i spokój wewnętrzny, a patrząc na dzisiejszego człowieka który pędzi z jednej pracy do drugiej, nie potrafi znaleźć ukojenia ani w domu ani przy pomocy kolejnej paczki środków uspakajających, to może warto zatrzymać się i poszukać spokoju w wierze w dobro, wierze w Boga.
Szczególny dowód istnienia Boga, skonstruował Pascala. Dowód, w którym matematyką argumentował rozum. „ Bóg jest albo go nie ma”. Pascal próbował odrzucić ryzyko uznania Boga przez człowieka ,przyjęcie istnienia Boga skonstruowane przez Pascala jest hazardem, to jest „zakład Pascala” stawiając na istnienie niewiele zyskujemy bo to jest tylko doczesne życie, a jeśli się okaże , że mamy rację to zyskujemy życie wieczne i szczęście. Założeniem było, że Bóg nagradza wiarę i karze niewiernych. Był to szczególny dowód Boga, bo opierał się , na prawdopodobieństwie i oczekiwaniu na szczęście. Nie było dowodem istnienia Boga, lecz dowodem, że należy żyć jakby istniał.

Człowiek żeby żyć musi oddychać, jeść, pić i wierzyć że to wszystko ma sens.
Ludzie potrzebują wiary, potrzebują Boga… bo „ Trudno nie wierzyć w nic…”
5 4 5