My dream job (+/- , why ? )

chodzi o to, zeby napisac, kim chcialoby sie byc, a kim nie, i dlaczego.


prosze, zeby bylo bezblednie i ciekawie :)

bd wdzieczna .!


bo musze sie o tym nauczyc opowiadac na ocene .moze byc np. ze chce byc pisarką albo projektantka mody - writer/fashiondesigner ( prosze, rozwincie dlaczego )


ale na pewno nie chce byc weterynarzem ani opiekunka dla dzieci - vet, babysitterwybierzcie po jednym przykladzie ;za i ' przeciwrozwiniecie t dlaczego ? czyli np. ze pisanie to moja pasja i uwielbiam czytac

a dlaczego nie chce byc opiekunka ? - bo uwazam to zajecie za malo interesujące i męczącebede wdzieczna >!

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-29T11:29:14+01:00
\\I think about my future work very much. But I still can't decide who i wanna be. One of work i was thinking of is fashion designer. Choosing and collecting clothes is my hobby. I really like get wearing and looking good of course. I could do that whole day. And i think i have also a mad style. Am sure people will like my clothes.
\\One think I am sure of is that i dont wanna be a babysitter. That is a terrible work. It isn't interesting. And it is very very tiring. I don't even like kids anyhow. Me and them would be both sad of my work XD .
\\I still have some time. I hope I will make a good decision.

\\ to akapity
Jak chcerz po polsku to mnoge napisac. Pisz na PW
1 5 1
2009-11-29T12:16:36+01:00
In the future I would like to become a writer. Writing is my passion and I love to read. Who knows, maybe soon I will give an interesting book? But so far no ideas for her mother. One hundred percent does not become a guardian for children because it's very tiring occupation and I do not want such experience.

W przyszłości chciałabym zostać pisarką. pisanie to moja pasja i uwielbiam czytać. Kto wie, może niedługo wydam jakąś ciekawą książkę? Ale na razie nie mama pomysłów na nią. Na sto procent nie zostanę opiekunką do dzieci bo to bardzo męczące zajęcie a ja nie chcę takich doświadczeń.
1 5 1