Odpowiedzi

2009-11-29T11:40:18+01:00
Drodzy uczniowie jestem waszą rówieśniczka. Niestety w moim otoczeniu bardzo wiele osób używa wulgarnych słów w szkole. Ludzie to szkoła miejsce w którym obowiązują jakieś zasady.Po co narażać sie nauczycielom przeklinając. Prosze zastanówcie się nad swoim zachowaniem. Nie przeklinajcie to źle o was świadczy.
2009-11-29T11:45:51+01:00
Drodzy Uczniowie
Witam Was wszystkich i chciałbym w imieniu dyrekcji szkoły powiadomić Was o dwóch sprawach zaistniałych w naszej szkole.
Otóż..pierwszą sprawą jest nienoszenie przez uczniów klas drugich i trzecich mundurków szkolnych , które są obowiązkowe gdyż tak nakazał Minister edukacji.Trzeba chodzić w mundurkach i nie ma żadnej uczeń , żadnego wytłumaczenia jeżeli od następnego tygodnia nie wywiążę się z tej czynności.Taki uczeń,który zostanie złapany bez mundurka na terenie szkoły , zostanie po prostu ukarany naganą najpierw wychowawcy swojej klasy a potem mnie samego,czyli dyrektora.Żadnych pobłażań ze strony mojej , dyrekcji i całego szkolnictwa w naszej szkole.
Druga sprawa jest już kierowana do wszystkich uczniów zebranych dzisiaj tutaj z Nami w auli , mianowicie przeklinania na terenie szkoły.Od początku roku już nauczyciele zauważyli,że Ci najstarsi jak i Ci najmłodsi uczniowie używają słownictwa ,które nie nadaję się do szkoły.Jest słownictwem z podwórka i nie będziemy tolerować takich słów na terenie naszego gimnazjum.Dbamy o to by nasza szkoła miała jak najlepszą renomę i nie pozwolimy by pojedyncza jednostka ją nam zepsuła.Jest to zachowanie oczywiście tak samo karygodne i niedorzeczne jak nie noszenie mundurków szkolnych i takie same konsekwencję z tego oto czynu będą wyciągane.
Dziękuję za chwile uwagi , proszę o rozejście się do klas.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-29T11:56:59+01:00
1. jeśli przemówienie ma być do uczniów mysi być pisane w sposób dla nich zrozumiałych. Możesz posługiwać się slangiem... ważne żeby do nich dotrzeć i zaciekawić ich.

Ok zaczynamy.
Jak wiecie ściągnęli was tutaj po to by ktoś, tu wypadło na mnie, powiedział wam o przeklinaniu. Co wiemy o tym? Co chwile słyszymy tonę przecinków epitetów i zwrotów których można by było się wyzbyć. Czy myślicie że jak podejdziesz do kolegi i wywalisz z tekstem " joł ziom, słuchaj byłem na zajebistej bibie i tam poznałem zajebistą laskę, mówię ci było zajebiście " będziesz fajny? Sorki w moim odczuci jest to żałosne ... przecież można powiedzieć to w 100 innych sposobów które będą lepiej brzmieć a na owej "zajebistości" nie stracą.. Moim skromnym zdaniem tego rodzaju sformułowań używają tylko ludzie niedouczeni których iloraz inteligencji jest o wiele niższy niż przewiduje to ustawa. Cóż jeśli odpowiada ci status szkolnego błazna to tak mów, jeśli nie i masz choć trochę godności i samokrytycyzmu to tak mów... ale jeśli szanujesz sam siebie i osoby w twoim otoczeniu nie każ im słuchać tak ubogich w słownictwo wypowiedzi. To na tyle tego zanudzania, mam nadzieje że chociaż do części z was dotarły moje słowa więc cześć i czołem trzymajcie się ciepło i pokażcie że nie jesteście na poziomie intelektualnym neandertalczyka.
1 5 1