Odpowiedzi

2009-11-29T11:43:09+01:00


"Chłopcy z Placu Broni" to niezwykła książka opowiadająca o przyjaźni, braterstwie i poświęceniu.

W Węgrach mieszka kilkunastu chłopców, którzy wszystkie wolne chwile spędzają na Placu Broni. To tam spędzają cały czas wolny i bawią się w rozmaite i ciekawe gry.

Pewnego dnia wódz wrogów Chłopców z Pacu Broni, Feri Acz, zabiera ich chorągiew i tym samym wypowiada wojnę o kochany Plac. Czy chłopcy zwyciężą bitwę o wspaniałe miejsce poszkolnych zabaw?

Chłopcy z Placu Broni to wspaniała książka i niewątpliwie jedna z najwspanialszych lektur szkolnych. Dzięki niej możemy dowiedzieć się co to jest odwaga. Opowiadanie umożliwi nam lepsze poznanie świata i bardziej oddaną przyjaźń. Serdecznie polecam i zachęcam do czytania.
9 4 9
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-29T11:45:21+01:00
Do lektur zawsze podchodziłem z niechęcią z powodu wymagającej, liczby lektur do przeczytania w niedługim czasie.Jednak wiele ksiązek przyciągło moją uwagę na długo. Wiele książek z okresu poznawania świata literatury zostało na zawsze w mojej prywatnej biblioteczce :). Jedną z takich jest opisywana właśnie książka pod tytułem: "Chłopcy z Placu Broni".

Powieść, pomimo tego, że nie jest zbyt długa, sprawia wrażenie bardzo rozbudowanej i głębokiej. Akcja toczy się wokół grupy chłopców, z czego najważniejszą dla mnie postacią jest Nemeczek. Bez wątpienia jest to jedna z niewielu literackich postaci, przy których śmierci uroniłem malutką łezkę :). Być może była to zasługa mojego młodego wieku w momencie gdy czytałem tę książkę, ale nie to jest istotne, lecz to, że była to pierwsza lektura, która tak mnie poruszyła. Poza tym wtedy dopiero zacząłem w niemal każdej interesującej mnie książce starać się dogłębnie zrozumieć ulubionych bohaterów i doszukiwać się jakichś przesłań, bo według mnie w "Chłopcach..." takie istnieją. Niemniej powieść tę czyta się w sumie "od deski do deski" i człowiekowi ciężko jest się oderwać od poznawania losów jej bohaterów.

Chciałbym również zachęcić wszystkich do przeczytania tej wspaniałej książki, z wielu różnych powodów, z których najważniejszym jest chyba sama postać Nemeczka. Książka naprawdę bardzo dobra i godna polecenia.


np. coś w tym stylu.
13 3 13