Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-29T14:17:04+01:00
OBRONA JACKA SOPLICY!!! PRACE UKŁADAŁAM SAMA, WIĘC W INTERNECIE JEJ NIE ZNAJDZIESZ. życzę, żeby pani/pan od j.polskiego oceniła ci to na 5, ja dostałam 4, bo pani nie pasowało coś, ale już ci to zmieniłam i powinna być piąteczka.

Zebraliśmy się tutaj, aby osądzić Soplicę sprawiedliwie. Uważam, że jest on niewinny i chciałabym przekonać was do tego oraz to udowodnić.
Głównym zarzutem jest zabicie Stolnika Horeszki. Soplica to człowiek raptowny i często nie potrafi zapanować nad swoimi emocjami. Jacek przyznał się do popełnionego czynu. Jak stwierdził, zabił Stolnika pod wpływem impulsu. Była to zbrodnia w afekcie. Rozwścieczony i pijany zabił Stolnika, mszcząc się, iż nie dopuścił on do ślubu z ukochaną Jacka- Ewą.
Przejdę do prawdziwego oblicza Stolnika Horeszki. Jak każdy wie, był to człowiek dwulicowy. O jego chamstwie najlepiej wie Soplica. Przekonał się na własnej skórze. Horeszko przyjaźnił się z Jackiem tylko dlatego, że z tego koleżeństwa miał on poparcie szlachty.
Drugim argumentem, który udowadnia niewinności Soplicy to jego bohaterskie czyny. Był emisariuszem, który pomagał ludziom i łagodził różne spory. Brał udział w wojnach, na co wskazywały jego liczne rany na ciele.
Oskarżony przez przypadek znalazł się pod domem Horeszki razem z Moskalami. Przyszedł on do swojej ukochane Ewy.
Moim zdaniem byłoby inaczej i nie byłoby ofiary śmiertelnej, gdyby stolnik dał zgodę na ślub Jacka i Ewy.
3 5 3